Eksperci radzą: Co zrobić, gdy będziesz świadkiem wypadku?!

1. Zacznij działać. Nie bój się ośmieszenia i przełam barierę psychologiczną – Twoja bierność będzie gorsza niż nawet działanie niezgodne z najnowszymi standardami medycznymi.

2. Zabezpiecz miejsce wypadku, upewnij się że udzielając pomocy poszkodowanej osobie, sam nie ucierpisz.

3. Przekaż jak najwięcej informacji dyspozytorowi pogotowia ratunkowego. Koniecznie podaj dokładną lokalizację i telefon kontaktowy do siebie.

Więcej praktycznych porad i wskazówek o wakacyjnym wypoczynku, znajdziesz w bezpłatnym poradniku

„Jak skutecznie udzielić pierwszej pomocy”.

Pobierz go TERAZ, bez żadnych opłat!

I Ty możesz uratować komuś życie – sprawdź, jak udzielać pierwszej pomocy w nagłych wypadkach!

Najważniejsze są 4 pierwsze minuty! Czas jest tutaj naprawdę ważny i liczy się dosłownie każda sekunda! Po czterech minutach bez oddychania następują nieodwracalne zmiany w mózgu.

Jeśli w tym czasie nie zostanie podjęta żadna akcja ratująca życie, nie pomogą nawet najlepsi ratownicy. Czy wiesz, że tak proste działania jak uciski klatki piersiowej czy wdechy trzykrotnie wydłużają czas, w którym profesjonalna pomoc może być zwiększyć szanse na przeżycie?

Zobacz, jak skutecznie udzielać pierwszej pomocy!

Pobierz BEZPŁATNY PORADNIK, z którego dowiesz, jak postępować w nagłych przypadkach!

Polityka prywatności
Już za chwilę otrzymasz bezpłatne opracowanie, które pomoże Ci sprawniej przeprowadzić cały proces rekrutacyjny oraz zatrudnić kompetentnego i oddanego firmie pracownika.

Zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej nie są skomplikowane, a mimo to większość z nas nie potrafiłoby poprawnie jej udzielić. Najczęściej jest tak, że przypadkowi świadkowie wypadku wzywają pogotowie. I czekają aż przyjedzie.

Tymczasem zgodnie z obowiązującym prawem nieudzielenie pomocy w miarę swoich możliwości i umiejętności jest przestępstwem i grożą za to nawet 3 lata więzienia.Czy znasz już nasz bezpłatny newsletter „Porady ekspertów od a do z”? Zamiast samodzielnie przeglądać setki informacji, otrzymasz na swój E-mail ZA DARMO od naszych Ekspertów przegląd informacji o najważniejszych wydarzeniach oraz o aktualnych trendach.

Zapisz się ZA DARMO!

Nasza gwarancja antyspamowa:


Zamawiając bezpłatny raport przyjmujesz do wiadomości, że:

  • Nie przekażemy Twojego adresu e-mail przypadkowym osobom trzecim.
  • Twój adres e-mail jest nam potrzebny w celu wysłania darmowego raportu specjalnego.
  • Od czasu do czasu otrzymasz od nas na maila informacje o innych interesujących ofertach experto24.pl lub naszych partnerów (które zawsze można osobno wyłączyć wedle potrzeby).

Bezpłatne raporty specjalne experto24.pl to usługa Wydawnictwa Wiedza i Praktyka Sp. z o.o.
Kontakt z redakcją experto24.pl

Regulamin || Polityka prywatności || Informacje prawne