Ocena stażu może być wystawiona podczas zwolnienia lekarskiego

Kategoria: Stosunek pracy
Data: 13-12-2013 r.

Zdarza się, że tuż przed zakończeniem stażu opiekun przebywa na zwolnieniu lekarskim, urlopie macierzyńskim, zdrowotnym czy też korzysta z innych usprawiedliwionych nieobecności w pracy. Kto wówczas wystawia ocenę stażu awansującego nauczyciela? Czy może to zrobić nieobecny opiekun stażu?

Zadaniem opiekuna stażu jest udzielanie nauczycielowi pomocy, w szczególności w przygotowaniu i realizacji w okresie stażu planu rozwoju zawodowego nauczyciela, oraz opracowanie projektu oceny dorobku zawodowego nauczyciela za okres stażu (art. 9c ust. 5 Karty Nauczyciela). Opiekun stażu przez cały czas jego trwania ściśle współpracuje z awansującym nauczycielem w zakresie realizacji jego planu rozwoju zawodowego, jest zatem jedyną osobą, która może ocenić staż nauczyciela.

Przepisy nie wskazują, jak należy postąpić, gdy w okresie dokonywania oceny stażu awansującego nauczyciela opiekun jest nieobecny w pracy. Mając na uwadze dobro awansującego nauczyciela można jednak uznać, że nieobecność opiekuna stażu nie stoi na przeszkodzie dokonaniu oceny dorobku zawodowego nauczyciela; nie jest także podstawą do zmiany opiekuna, tym bardziej u schyłku stażu nauczyciela.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Jak oduczyć dziecko przeklinania

pobierz

Nowe zasady oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów

pobierz

Reforma oświaty

pobierz

Polecane artykuły

Polecamy kancelarię:

Array ( [docId] => 33465 )
Array ( [docId] => 33465 )

Array ( [docId] => 33465 )