Wakacje ze środków ZFŚS także na urlopie macierzyńskim i wychowawczym

Data: 28-06-2013 r.

Podczas urlopu macierzyńskiego i wychowawczego można korzystać z dofinansowania wypoczynku, jeżeli regulamin ZFŚS nie przewiduje, że przysługuje ono po wykorzystaniu określonej liczby dni urlopu wypoczynkowego. W przeciwnym razie osoby korzystające z uprawnień rodzicielskich nie otrzymają tego świadczenia.

Osobami uprawnionymi do korzystania z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych są pracownicy, emeryci i renciści – byli pracownicy i ich rodziny oraz inne osoby, którym pracodawca przyznał w regulaminie prawo korzystania ze świadczeń socjalnych finansowanych z funduszu (art. 2 pkt 5 ustawy z 4 marca 1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych). Osoby te zawsze mają prawo korzystać ze świadczeń finansowanych ze środków ZFŚS i pracodawca nie może ich tego prawa pozbawić.

 

Regulamin ZFŚS nie może wprowadzać innych świadczeń dla poszczególnych grup osób uprawnionych. Jedynym kryterium przyznawania świadczeń z ZFŚS może być sytuacja życiowa, rodzinna i materialna osoby uprawnionej (art. 8 ust. 1 ww. ustawy).

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Jak oduczyć dziecko przeklinania

pobierz

Nowe zasady oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów

pobierz

Reforma oświaty

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 30633 )
Array ( [docId] => 30633 )