Autostrada A1 zwężona na lato

Autor: Izabela Kunowska
Data: 09-06-2014 r.

Odcinek autostrady A1 w okolicach Kutna został zwężony na czas wakacji. Powodem jest dokończenie węzła Kutno Wschód oraz MOP-ów zlokalizowanych w Krzyżanowie. Ponadto niedługo mają ruszyć prace nad odcinkiem trasy S6 z Gdyni do Lęborka.

Na autostradzie A1 wygrodzono 15-kilometrowy odcinek na obu jezdniach w okolicach Kutna. Utrudnienia związane są z koniecznością dokończenia prac między Kowalem a Strykowem. Do wykonania pozostały prace przy węźle Kutno Wschód i dokończenie Miejsc Obsługi Podróżnych − Krzyżanów Wschód i Krzyżanów Zachód.

Do tej pory brak zjazdu powodował spore utrudnienia dla kierowców. Z autostrady nie można było zjechać na drogę krajową nr 92 w kierunku Kutna lub Łowicza. W tym roku podpisano umowę z firmą Budimex, która ma dokończyć ten fragment. Ma na to 13 miesięcy, jednak chce zakończyć prace na początku przyszłego roku.

Do 2020 r. ma być gotowy liczący 61 km odcinek trasy S6 z Gdyni do Lęborka, zwany Trasą Kaszubską lub Lęborską. Trasa S6, która będzie częścią połączenia Trójmiasta ze Szczecinem ma ogromne znaczenie dla regionu. Ma zastąpić obecną DK nr 6, która stanie się drogą gminną i zostanie przekazana samorządom.

Trasa Kaszubska ma przebiegać przez tereny atrakcyjne przyrodniczo, szczególnie w rejonie Szemuda, gdzie są jeziora lobeliowe oraz w dolinie rzeki Łeby. Dwujezdniowa trasa ma zacząć się na węźle obwodnicy Trójmiasta, Gdynia Wielki Kack następnie przez Chwaszczyno i Szemud dotrzeć do Lęborka. Planowane jest przedłużenie trasy z Lęborka do Słupska. Trwają już prace dotyczące wydania decyzji środowiskowej dla trasy S6 na odcinku z Lęborka do Słupska.

Izabela Kunowska, specjalista z zakresu transportu drogowego

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Obsługa tachografu

pobierz

Dokumentacja kadrowa kierowcy

pobierz

Zaświadczenie o nieprowadzeniu pojazdu

pobierz

Niemiecka płaca minimalna

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 35037 )
Array ( [docId] => 35037 )

Array ( [docId] => 35037 )