Drogi krajowe znów remontowane

Autor: Izabela Kunowska
Data: 03-10-2014 r.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad remontuje mazowieckie drogi. Obecnie prace trwają na drogach krajowych nr 50, 79. Remontowane są także mosty w województwie mazowieckim. Utrudnienia potrwają prawdopodobnie do końca listopada tego roku.

Do 22 października 2014 r. potrwa remont DK-50 między miejscowościami Topór i Brok. Zakres prac obejmuje frezowanie i układanie nowej nawierzchni, profilowanie poboczy oraz wykonanie nawierzchni na zjazdach mieszanką z kruszywa. Oczywiście kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami na tym odcinku drogi. Czasowa organizacja ruchu przewiduje między innymi ograniczenie prędkości na remontowanym odcinku do 60 km/h, a podczas układania nawierzchni ruch będzie się odbywał wahadłowo.

Rozpoczął się także remont 1,7 km odcinka ulicy Płońskiej w Ciechanowie w ciągu DK-50. Prace potrwają do końca listopada. Ponadto Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad obecnie przebudowuje około 15,4 km drogi krajowej nr 79 między miejscowościami Ryczywół i Kozienice.

GDDKiA postanowiło wyremontować również mosty na Mazowszu. Do końca października tego roku potrwają prace między innymi w miejscowości Kleszewo, natomiast do 30 listopada kierowcom ma zostać udostępniona przeprawa mostowa w Makowie Mazowieckim. W tym roku GDDKiA wyremontuje w sumie około 145 km dróg krajowych, a wartość tych prac jest szacowana na około 115 mln złotych.

Źródło:

rynekinfrastruktury.pl

Izabela Kunowska, specjalista z zakresu transportu drogowego

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Obsługa tachografu

pobierz

Dokumentacja kadrowa kierowcy

pobierz

Zaświadczenie o nieprowadzeniu pojazdu

pobierz

Niemiecka płaca minimalna

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 35803 )
Array ( [docId] => 35803 )

Array ( [docId] => 35803 )