Most Łazienkowski w Warszawie zamknięty w stronę centrum

Autor: Izabela Kunowska
Data: 28-06-2014 r.

Dnia 27 czerwca 2014 r. drogowcy zamknęli jezdnię mostu Łazienkowskiego prowadzącą w stronę centrum. Cały ruch odbywa się drugą stroną jezdni, gdzie kierowcy mają do dyspozycji po dwa pasy w każdą stronę.

Ruch samochodów przez Wisłę został przełożony na jezdnię południową. Kierowcy jadący w kierunku centrum Warszawy muszą przejechać na drugą jezdnię na węźle z ul. Wał Miedzeszyński, a na właściwą drogę wjechać za węzłem z Wisłostradą. Zamknięty dla ruchu jest ślimak (od strony Wawra) na most Łazienkowski w kierunku centrum. W kierunku Wawra i Pragi Północ utrzymana jest możliwość zjazdu z mostu Łazienkowskiego na ul. Wał Miedzeszyński. Ruch ma zostać przywrócony do godziny 6 .00 rano w poniedziałek 30 czerwca. Utrudnienia mają związek z łączeniem nowo wybudowanej estakady z Trasą Łazienkowską.

Podczas prac na moście wykorzystywany jest specjalny rodzaj betonu. Jego czas wiązania jest krótszy niż materiału stosowanego zazwyczaj. Ten materiał nie może być narażony na drgania konstrukcji wywołane przez przejeżdżające pojazdy, dlatego konieczne jest wstrzymanie ruchu na jednej nitce trasy. Przebudowa dziewięciu estakad Trasy Łazienkowskiej przebiega zgodnie z planem. Zakończenie całej inwestycji ma nastąpić w kwietniu 2015 roku. Już w trzecim kwartale tego roku gotowe mają być pierwsze cztery estakady na węźle z Wisłostradą oraz estakada po stronie praskiej.

Źródło:

tvnwarszawa.pl

Izabela Kunowska, specjalista z zakresu transportu drogowego

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Obsługa tachografu

pobierz

Dokumentacja kadrowa kierowcy

pobierz

Zaświadczenie o nieprowadzeniu pojazdu

pobierz

Niemiecka płaca minimalna

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 35209 )
Array ( [docId] => 35209 )

Array ( [docId] => 35209 )