Południowa obwodnicy Radomia wkrótce będzie otwarta

Autor: Izabela Kunowska
Data: 09-12-2014 r.

Roboty drogowe są prowadzone tylko przy budowie drogi odbarczającej tuż koło nowego ronda u zbiegu obwodnicy z ulicą Warsztatową. Trwa też jeszcze budowa przepustu pod torami kolejowymi na Południu.

Niedługo zakończy się największa inwestycja drogowa w Radomiu. Drogowcy zrealizowali prawie wszystkie przewidziane prace. Gotowe są już cztery wiadukty, cztery ronda, kładka dla pieszych, przejazd przez bocznicę kolejową prowadzącą na tereny przemysłowe po byłej Fabryce Łączników na Potkanowie, a także kilka zlokalizowanych pod obwodnicą przejść gospodarczych i dla zwierząt. Ponadto gotowe są również prawie wszystkie chodniki i niemal dziewięć kilometrów ścieżek rowerowych.

Formalne zakończenie robót na obwodnicy oznacza, że rozpoczną się sukcesywne odbiory techniczne. W przypadku pierwszych trzech i odcinka czwartego etapu decyzja o dopuszczeniu trasy do użytkowania będzie zależeć od Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Radomiu. Natomiast jeśli chodzi o etap piąty, biegnący już poza granicami Radomia, będzie to zależało od Starostwa Powiatowego.

O formalnym dopuszczeniu do użytkowania ronda turbinowego u zbiegu obwodnicy z krajową trasą nr 7 będzie decydował Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego. W odbiór muszą być zaangażowane ponadto Polskie Koleje Państwowe, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, a także Państwowa Straż Pożarna oraz Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna.

Źródło:

edroga.pl

Izabela Kunowska, specjalista z zakresu transportu drogowego

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Obsługa tachografu

pobierz

Dokumentacja kadrowa kierowcy

pobierz

Zaświadczenie o nieprowadzeniu pojazdu

pobierz

Niemiecka płaca minimalna

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 36175 )
Array ( [docId] => 36175 )

Array ( [docId] => 36175 )