Powstanie nowy węzeł drogowy i zostanie otwarty odcinek A1

Autor: Izabela Kunowska
Data: 27-04-2014 r.

Za dwa lata kierowcy będą mogli korzystać z węzła drogowego w Sękocinie Nowym, który umożliwi połączenie nowego przebiegu DW nr 721 z DK nr 7. Szybciej, bo prawdopodobnie 1 maja 2014 r., zostanie otwarty odcinek autostrady A1 z Włocławka do Kowala.

Zostanie przekazany prawie 1 mln zł na wykonanie projektu węzła Sękocin Nowy, który połączy obwodnicę Lesznowoli w ciągu DW-721 z DK-7. Natomiast na odcinku 19-kilometrowym odcinku autostrady A1 rozpoczęły się już prace odbiorowe. Jest szansa, że 1 maja autostrada będzie otwarta.

Nowy węzeł

Dzięki węzłowi Sękocin Nowy możliwe będzie skomunikowanie gmin Raszyn i Lesznowola z drogą ekspresową S8 i Południową Obwodnicą Warszawy. Trasa ekspresowa S8 Salomea – Opacz wraz z powiązaniem z DK nr 7 na węźle Sękocin Nowy będzie stanowić alternatywny wylot z Warszawy, odciąży też zakorkowany Raszyn.

W ramach budowy nowego przebiegu DW nr 721 powstanie obwodnica Lesznowoli. Droga pobiegnie od skrzyżowania ulicy Mleczarskiej i Powstańców Warszawy aż do włączenia do DK nr 7 na terenie gmin Lesznowola i Raszyn.

Odcinek A1

Na fragmencie autostrady A1 z Włocławka do Kowala aktualnie malowane jest oznakowanie poziome. Warstwa podbudowy i warstwa wiążąca w ciągu głównym zostały wykonane w 100%. Do ułożenia pozostały niespełna 2 km warstwy ścieralnej. Odpowiednie służby wraz z GDDKiA rozpoczęły prace odbiorowe.

Pozwoli to na jak najszybsze udostępnienie kierowcom autostrady z Włocławka do Kowala. Dokładny termin udostępnienia trasy powinniśmy poznać w ciągu kilku najbliższych dni.

Izabela Kunowska, specjalista z zakresu transportu drogowego

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Obsługa tachografu

pobierz

Dokumentacja kadrowa kierowcy

pobierz

Zaświadczenie o nieprowadzeniu pojazdu

pobierz

Niemiecka płaca minimalna

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 34753 )
Array ( [docId] => 34753 )

Array ( [docId] => 34753 )