Remont A4 na Opolszczyźnie i A2 pod Warszawą

Autor: Izabela Kunowska
Data: 14-06-2014 r.

Rozpoczął się remont autostrady A4 na odcinku węzeł Prądy - węzeł Dąbrówka. Remont obu jezdni trasy oraz tymczasowa organizacja ruchu mają się zakończyć do połowy sierpnia. Ponadto do połowy lipca jest remontowana autostrada A2 pod Warszawą.

W pierwszym etapie remontu autostrady A4, który potrwa do 25 czerwca, została zamknięta jezdnia w kierunku Wrocławia od km 230 do km 242 i na tym odcinku wprowadzony został ruch dwukierunkowy po jezdni w kierunku Katowic.W związku z wprowadzeniem tymczasowej organizacji ruchu zostały całkowicie zamknięte Miejsca Obsługi Podróżnych Prószków i Przysiecz.

Wprowadzona na czas robót drogowych organizacja ruchu zapewnia przejezdność na ciągu głównym autostrady A4, choć liczyć się należy z większymi lub mniejszymi zatorami, szczególnie przed bramkami poboru opłat na węzłach oraz w miejscach zwężania się pasów ruchu.

Na autostradzie A2 zwężono jezdnie, co powoduje ogromne korki. GDDKiA zleca teraz różne poprawki wykonawcom poszczególnych odcinków trasy A2. Obecnie prace trwają na odcinku C. Do końca czerwca będzie wykonywać poprawki w rejonie węzła Wiskitki koło Żyrardowa. Na przemian zamykane są tam dwukilometrowe odcinki jezdni. Kierowcy mają do dyspozycji jeden pas w każdym kierunku.

Dodatkowo zaczynają się podobne naprawy gwarancyjne na w rejonie Grodziska Mazowieckiego i betonowego rozszerzenia autostrady koło Pruszkowa, gdzie zaplanowano bramki poboru opłat. Utrudnienia mają tu być wprowadzane bardziej elastycznie. Do połowy lipca drogowcy nie będą zamykać całych jezdni, a tylko jeden pas na kilkusetmetrowych odcinkach i to w wybranych godzinach. Na jezdni w kierunku Warszawy w dni powszednie roboty mogą się odbywać od godz. 10.00 do godz. 4.00 nad ranem. Z kolei na jezdni w stronę Łodzi − od godz. 22.00 do godz. 13.00. Trudniej będzie w soboty, gdy naprawy mają trwać przez cały dzień (do godz. 12.00 w niedzielę - kierunek do Warszawy i do godz. 14.00 - jezdnia do Łodzi). Zwężenia na poprawianym fragmencie koło Żyrardowa będą znikać przed weekendami. Ruch na dwóch jezdniach będzie przywracany w piątek o godz. 13.00 i w środę o godz. 13.00 przed Bożym Ciałem.

Izabela Kunowska, specjalista z zakresu transportu drogowego

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Obsługa tachografu

pobierz

Dokumentacja kadrowa kierowcy

pobierz

Zaświadczenie o nieprowadzeniu pojazdu

pobierz

Niemiecka płaca minimalna

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 35095 )
Array ( [docId] => 35095 )

Array ( [docId] => 35095 )