Remont autostrady A4

Autor: Izabela Kunowska
Data: 06-07-2014 r.

Dnia 14 lipca 2014 r. rozpocznie się remont odcinka autostrady A4, na jezdni południowej od węzła Bielany Wrocławskie do okolic węzła Krajków. Prace potrwają do 30 września. Na odcinku A1 od Czerniewic do Kowala udostępniono pierwsze MOP-y.

Remont odcinka autostrady A4 będzie odbywał się etapami, żeby jak najbardziej zminimalizować utrudnienia w ruchu na trasie. Zakres prac obejmuje między innymi remont nawierzchni jezdni z ułożeniem warstwy wiążącej i ścieralnej, z wyłączeniem nawierzchni na obiektach, na których przewiduje się wymianę wyłącznie warstwy ścieralnej.

Ponadto pobocza zostaną ścięte, uzupełnione i wyprofilowane, odtworzone i oczyszczone zostaną rowy przydrożne w ciągu A4. Zostaną również wymienione dylatacje bitumiczne obiektów inżynierskich, bariery dwustronne na bariery szybkorozbieralne na przejazdach awaryjnych oraz uszkodzone elementy odwodnieniowe.

Kierowcy korzystają już z ponad 60 km odcinka autostrady A1 na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Trasa od Czerniewic do Kowala umożliwia podróżowanie bez przeszkód autostradą z Gdańska do Łodzi. Od 4 lipca udostępniono na tej trasie pierwszą parę Miejsc Obsługi Podróżnych „Kałęczynek" w okolicach węzła Ciechocinek. MOP jest wyposażony m.in w stanowiska postojowe dla samochodów ciężarowych i autobusów, stanowiska postojowe dla samochodów osobowych, budynek toalet z prysznicem, miejscem do przewijania dzieci oraz dostosowany dla osób niepełnosprawnych, wiaty, ławki, stoły.

Źródło:

rynekinfrastruktury.pl, gddkia.gov.pl

Izabela Kunowska, specjalista z zakresu transportu drogowego

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Obsługa tachografu

pobierz

Dokumentacja kadrowa kierowcy

pobierz

Zaświadczenie o nieprowadzeniu pojazdu

pobierz

Niemiecka płaca minimalna

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 35259 )
Array ( [docId] => 35259 )

Array ( [docId] => 35259 )