Ruch ciężarówek w Bydgoszczy ograniczony

Data: 15-02-2014 r.

Drogowcy chcą ograniczyć ruch samochodów ciężarowych w Bydgoszczy na ul. Glinki. Mieszkańcy Glinek i Wyżyn skarżą się, że pojazdy skracają sobie drogę przez Park Przemysłowy. Zagraża to bezpieczeństwu.

Drogowcy chcą postawić znaki, które zabronią ciężarówkom jeżdżącym w tranzycie w Bydgoszczy na ul. Glinki, przejazdu pomiędzy ul. Szpitalną a rondem u zbiegu ulic Bydgoskich Przemysłowców i Paciorkiewicza. Kierowcy bardzo chętnie wykorzystują możliwość dojechania do centrum Bydgoszczy z obwodnicy przez Park Przemysłowy. Co gorsza, postępują tak również ci prowadzący ciężarówki.

Samochody zjeżdżają z obwodnicy i docierają do centrum miasta ulicami: Petersona, Bydgoskich Przemysłowców i Glinki. Dokładnie w taki sam sposób postępują ci, którzy chcą wyjechać z Bydgoszczy na drogę krajową nr 10.

Mieszkańcy ul. Glinki są zdenerwowani, ponieważ ulica przebiega przez teren osiedla, na którym znajdują się dziesiątki bloków i domków jednorodzinnych. Ponadto droga jest bardzo wąska i dziurawa na wielu odcinkach. Bezpieczeństwo ruchu drogowego jest więc bardzo zagrożone. Szacuje się, że w ostatnich latach ruch ciężarówek wzrósł tu kilkukrotnie.

Zarząd Dróg przygotował już projekt zmian, który został pozytywnie zaopiniowany przez policję, Zarząd Dróg Wojewódzkich oraz GDDKiA. Obecnie projekt znajduje się w Urzędzie Marszałkowskim. Gdy zostanie zatwierdzony, drogowcy przystąpią do wprowadzenia nowego oznakowania. Prawdopodobnie nastąpi to wiosną.

Źródło: bydgoszcz.gazeta.pl

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Obsługa tachografu

pobierz

Dokumentacja kadrowa kierowcy

pobierz

Zaświadczenie o nieprowadzeniu pojazdu

pobierz

Niemiecka płaca minimalna

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 33884 )
Array ( [docId] => 33884 )

Array ( [docId] => 33884 )