W sierpniowe weekendy A1 bezpłatna

Autor: Anna Kolasa
Data: 12-08-2014 r.

Do końca wakacji kierowcy podróżujący w weekendy autostradą A1 nie będą musieli uiszczać opłat za przejazd po niej. To decyzja Rządu, dzięki której temu mają się zmniejszyć korki na tej trasie, bo nie będzie trzeba zatrzymywać się przy bramkach.

W każdy weekend tysiące aut podążały w kierunku morza, co powodowało ogromne zatory tuż przed bramkami do poboru opłat. Dlatego też Rząd postanowił zaradzić temu problemowi, zwalniając kierowców w okresie weekendowym z obowiązku uiszczania opłat. Udogodnienia te będą obowiązywały do końca sierpnia.

Prawdopodobnie korki nie znikną całkowicie, bo kierowcy i tak będą zwalniać przed bramkami, jednak nie będzie to już tworzyło wielokilometrowych zatorów.

Bramki będą otwarte od piątku od godz. 16.00 do północy w niedzielę, a w długi sierpniowy weekend już od czwartku. Spóźnialscy, którzy pojawią się na płatnym odcinku autostrady A1 w niedziele po godz. 23.59 będą musieli już uiścić opłatę zgodnie z obowiązującym regulaminem.

Jeśli pomysł rozładowania korków w weekendy się sprawdzi i faktycznie nie będzie zatorów na drodze, być może opłaty nie będą też pobierane w okresie Wszystkich Świętych.

Pokrzywdzeni czują się jednak kierowcy podróżujący autostradą A4. Oni też domagają się otwarcia bramek, ponieważ również na tej trasie korki są ogromne. Decyzja w tej sprawie jeszcze jednak nie zapadła. Premier zapewnia jednak, że Rząd rozważy to w najbliższym czasie.

Anna Kolasa, specjalista z zakresu transportu drogowego

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Obsługa tachografu

pobierz

Dokumentacja kadrowa kierowcy

pobierz

Zaświadczenie o nieprowadzeniu pojazdu

pobierz

Niemiecka płaca minimalna

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 35501 )
Array ( [docId] => 35501 )

Array ( [docId] => 35501 )