Węzeł Szczecin Dąbie na A6 już gotowy

Autor: Izabela Kunowska
Data: 21-06-2014 r.

Od 17 czerwca 2014 r. kierowcy mogą już korzystać z węzła Szczecin Dąbie (dawniej Tczewska) na autostradzie A6. Węzeł jest nowym połączeniem prawobrzeżnych dzielnic Szczecina oraz terenów inwestycyjnych z autostradą A6.

Nowopowstały węzeł ma formę półkoniczyny i ma dwa wiadukty nad autostradą. Prace były realizowane w porozumieniu ze Szczecinem, które wykonywało dojazd do węzła. Zakończenie prac nad węzłem oznacza także zmiany w układzie komunikacyjnym:

  • wjazd od strony miejscowości Wielgowo na węzeł Rzęśnica zostanie zamknięty,

  • łącznica na węźle Rzęśnica w kierunku Świnoujścia zostanie poszerzona do dwóch pasów ruchu.

  Kolejnym etapem jest zamknięcie skrzyżowania drogi S3 z ulicą Goleniowską, które ma nastąpić do końca lipca tego roku. Natomiast do końca września 2014 roku planowane jest wykonanie pasa włączenia na węźle Rzęśnica od strony DW-142 w kierunku na Szczecin.

Budowa węzła Szczecin Dąbie rozpoczęła się w lipcu 2013 roku. W ramach realizowanych prac został wyburzony wiadukt w ciągu ulicy Tczewskiej i na to miejsce powstały dwa wiadukty nowego węzła. Wybudowano również łącznicę węzła, powstała ścieżka rowerowa w jego obrębie, przebudowano również w dwóch etapach odcinek autostrady A6 długości około 2,7 km, wykonany z płyt betonowych pochodzących z lat 30. ubiegłego wieku. Prace kosztowały około 38 mln zł, w tym sam węzeł kosztował około 17 mln zł.

Źródło:

rynekinfrastruktury.pl

Izabela Kunowska, specjalista z zakresu transportu drogowego

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Obsługa tachografu

pobierz

Dokumentacja kadrowa kierowcy

pobierz

Zaświadczenie o nieprowadzeniu pojazdu

pobierz

Niemiecka płaca minimalna

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 35143 )
Array ( [docId] => 35143 )

Array ( [docId] => 35143 )