Zmiany przepisów na drogach w Austrii

Autor: Izabela Kunowska
Data: 20-10-2014 r.

Od 1 stycznia 2015 r. zostaną podwyższone o 1,6% opłaty za myto dla samochodów ciężarowych o dmc powyżej 3,5 tony i autobusów. Ponadto ma zostać przywrócony sektoralny zakaz jazdy przez Tyrol jesienią następnego roku.

Przejazd przez autostradę na Przełęczy Brennerskiej Inntal-Autobahn (A12) między granicą Austrii w miejscowości Kufstein i Amras koło Innsbrucka ma także podrożeć o 20%. Zdobyte w ten sposób pieniądze będą przeznaczane są na budowę tunelu Brenner Basistunnel, która ma się zakończyć pod koniec roku 2024.

Ostatnio mówi się też coraz więcej o przywróceniu sektoralnego zakazu jazdy przez Tyrol w Austrii. Został on zniesiony w 2011 roku wyrokiem Najwyższego Sądu Europejskiego. Sąd uznał, że utrudniało to wolny przepływ towarów w Europie. Region Tyrolu i Autrii miał przygotować się do ponownego wprowadzenia sektoralnego zakazu ruchu, tym razem zgodnie z prawem.

Od połowy listopada 2014 roku zostaje wprowadzane permanentne ograniczenie prędkości do 100 km/h na autostradzie A12 między Kufstein i Zirl, między Karrösten i Zams, jak również na autostradzie A13 pomiędzy Innsbruckiem i Schönbergiem.

Z jednej strony działania te mają na celu poprawę jakości powietrza a z drugiej strony są warunkiem realizacji obalonego przez Najwyższy Sąd Europejski sektoralnego zakazu jazdy. Sektoralny zakaz jazdy ma zostać wprowadzony w życie jesienią 2015 roku już bez możliwości jego obalenia.

Źródło:

hga-com.at

Izabela Kunowska, specjalista z zakresu transportu drogowego

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »
Array ( [docId] => 35899 )
Array ( [docId] => 35899 )