Twoja opinia jest dla nas ważna!
Oceń, w jakim stopniu powyższy artykuł jest dla Ciebie użyteczny.
1 2 3 4 5
średnia ocena 0 na 5 gwiazdek / głosów oddano: 0

Ostatnie komentarze do tego artykułu
Maja

Nick: Maja

Na forum od: 04.04.2013

Autor wpisu: Maja
Data wpisu: 04.04.2013
Jestem nauczycielką w gdańskiej szk.podst. Otrzymałam orzeczenie lekarskie zalecające urlop zdrowotny, dyrektor jak nabardziej by mnie na niego wysłał, ale pojawił się problem. Mam przepracowane niecałe osiem lat, w tym: 4 m-ce w przedczkolu, 2 lata w jednej szkole, a resztę czasu w obecnej. Oczywiście mam ciąglość pracy i aktualnie umowę na czas nieokreślony. Problem polega na tym, że we wrześniu ubiegłego roku Kuratorium Oświaty w Gdańsku wystosowało pismo do dyrektorów gdańskich placówek z interpretacją przepisu dotyczącego przepracowania 7 lat w szkole - dodano słowo W JEDNEJ SZKOLE. Tym samym nie przysługuje mi urlop zdrowotny. Czy każda gmina może interpretować przepisy z Karty Nauczyciela jak jaj wygodnie??? Ten urlop byłby dla mnie zbawienny. Czy naprawdę nie mam na niego szansy? Czuję się strasznie pokrzywdzona, bo pewnie w każdym innym mieście w Polsce dostałabym ten urlop. Proszę o odpowiedź.
prawnikoswiata

Nick: prawnikoswiata

Na forum od: 04.07.2013

Autor wpisu: prawnikoswiata
Data wpisu: 04.07.2013

Interpretacja udzielona przez Kuratorium jest sprzeczna z art. 73 ust. 1 Karty Nauczyciela, który stanowi o wymogu posiadania co najmniej 7-letniego stażu pracy w szkole przy ubieganiu się o pierwszy urlop zdrowotny w karierze zawodowej. Nie można tego zapisu interpretować w tak dowolny sposób, jak zrobiło to Kuratorium, jest to bowiem sprzeczne z literalnym brzmieniem przepisu, który nie zawęża wymogu posiadania 7-letniego stażu pracy do jednej szkoły. Chodzi tu bowiem o ogólny staż pracy w oświacie, a nie staż w jednej szkole. 

Pozdrawiam 

Anetta

Nick: Anetta

Na forum od: 22.05.2014

Autor wpisu: Anetta
Data wpisu: 22.05.2014
Przez cały czas trwania okresu zatrudnienia w obecnej szkole (6 lat) pracuję w niepełnym wymiarze czasu pracy. Ostatni rok przepracowałam w pełnym wymiarze. Czy uprawnia mnie to do skorzystania z urlopu dla poratowania zdrowia?
Zostaw komentarz lub zadaj pytanie

Zaloguj się, aby dodać komentarz lub zadać pytanie.