Aplikacje mobilne dla inwestorów giełdowych

Kategoria: Giełda
Autor: Pączkowski Krzysztof
Data: 06-09-2012 r.

Warszawska giełda udostępniła użytkownikom systemów Apple iOS (iPhone, iPad) oraz Android aplikację mobilną z danymi giełdowymi. Dzięki nowemu rozwiązaniu inwestorzy lokujący kapitał na parkiecie mogą śledzić notowania, podstawowe statystyki oraz informacje z rynku głównego, ale także dane z platformy dla spółek innowacyjnych NewConnect i rynku obligacji Catalyst.

Wprowadzenie technologii mobilnych do procesu inwestowania kapitału na warszawskim parkiecie to istotny czynnik, który ułatwi giełdowymi graczom nie tylko błyskawiczne poruszanie się po rynku i łatwy dostęp do danych. Umożliwi także zdecydowanie sprawniejszy i bardziej efektywny przepływ ważnych dla inwestorów informacji.

Tutaj szczególnie istotne znaczenie mogą mieć notowania poszczególnych instrumentów finansowych, m.in.: akcji, obligacji, produktów strukturyzowanych, kontraktów terminowych, ale również opcji, czy warrantów. Dostęp do notowań obejmuje także indeksy giełdowe.

Ale to nie wszystko. Właściciele urządzeń mobilnych z systemem Google Android lub Apple iOS mogą ponadto śledzić – wspomniane już na początku – statystyki oraz bieżące informacje z poszczególnych segmentów rynku.

Aplikacja została rozbudowa o szereg bardzo przydatnych rozwiązań, które mogą wspomóc proces podejmowania decyzji inwestycyjnych. Jedną z takich opcji jest właśnie zakładka „Moja Giełda”, która umożliwia personalizację listy notowanych instrumentów według ściśle określonych preferencji użytkownika.

Wszystkie dostępne funkcjonalności charakteryzuje czytelna grafika oraz intuicyjna nawigacja. Ponadto istnieje możliwość wyboru między dwiema wersjami językowymi: polską i angielską. Aplikacje są również dostępne bezpłatnie.

 

Warto pamiętać, że warszawska giełda od kilku już lat posiada mobilną wersję strony internetowej, działającą pod adresem m.gpw.pl. Oznacza to, że użytkownicy telefonów komórkowych i innych urządzeń mobilnych mieli już wcześniej możliwość obserwacji notowań, wskaźników, czy też danych giełdowych za pośrednictwem telefonu.

Nowe aplikacje mobilne są uzupełnieniem działających już na warszawskiej giełdzie rozwiązań w tym zakresie.

Pączkowski Krzysztof

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Haczyki na lokatach bankowych

pobierz

Oszczędzanie na rachunkach

pobierz

Wiesz jak pomnażać kapitał na FOREX

pobierz

Tajemnice sukcesu najbogatszych inwestorów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 24876 )
Array ( [docId] => 24876 )