Wynagrodzenie przestojowe dla pracowników gabinetu stomatologicznego w czasie pandemii

Kategoria: Ochrona zdrowia
Data: 2020-04-09 r.
Ocena:

Stomatolog nie może wykonywać swojej pracy zdalnie. Jako właściciel gabinetu musisz jednak zapłacić swoim pracownikom wynagrodzenie przestojowe. Jaki liczyć wynagrodzenie przestojowe? (...)

Jak zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas leczenia pacjentów w czasie pandemii

Kategoria: Ochrona zdrowia
Data: 2020-04-09 r.
Ocena:

Twój sposób postępowania zależy od tego, czy masz podpisany kontrakt z NFZ. Sprawdź, jaką procedurę wdrożyć w przypadku zawieszenia przyjęć oraz jakie dokumenty wypełniać. Pamiętaj także o tym, aby każdorazowo pacjent przed leczeniem wypełniał stosowne zaświadczenie. (...)

Prawo farmaceutyczne – co zmienia specustawa dotycząca COVID-19

Kategoria: Ochrona zdrowia
Data: 2020-04-08 r.
Ocena:

W dniu 8 marca 2020 r. weszła w życie specustawą COVID-19. Ustawa określa zasady i tryb zapobiegania oraz zwalczania zakażenia wirusem SARS-CoV-2 i rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej u ludzi, wywołanej tym wirusem. Ale nakłada również nowe uprawnienia na farmaceutów np. w przypadku zagrożenia zdrowia pacjenta związanego z COVID-19 farmaceuta może (...)

KORONOWIRUS: praca zdalna, prawa i obowiązki pracodawcy, wskazania PIP i odpowiedzi na pytania

Kategoria: Kadry
Data: 2020-04-07 r.
Ocena:

Z tego ebooka dowiesz się m.in.: - jak organizować pracę zdalną w związku z zagrożeniem koronawirusem - jakie są prawa i obowiązki pracodawcy organizującego taką pracę zdalną - co wynika ze stanowisk inspekcji pracy - co z badaniami i szkoleniami w czasie przestoju - czy w związku z obecną sytuacją można wysłać pracownika na urlop (...)

Koronawirus – zalecenia PIP nie tylko dla pracodawcy i pracownika

Kategoria: BHP i instalacje
Data: 2020-04-07 r.
Ocena:

Główny Inspektorat Pracy opublikował „Wyjaśnienia PIP w związku z koronawirusem”. Znalazły się w nich odpowiedzi na pytania z zakresu stosowania przepisów prawa pracy w relacjach między pracodawcą a pracownikami. Warto uzupełnić, że mają one zastosowanie również wobec osób zatrudnionych na podstawie umów prawa cywilnego. Szkoda, że wyjaśnienia PIP nic o (...)

Home office w czasie epidemii koronawirusa – co to takiego i czy zwalnia z obowiązku przestrzegania zasad i przepisów bhp

Kategoria: BHP i instalacje
Data: 2020-04-07 r.
Ocena:

Praca wykonywana zdalnie poza siedzibą pracodawcy czy jego jednostką organizacyjną, taką jak oddział czy filia, staje się coraz bardziej popularna. W czasie epidemii koronawirusa premier Mateusz Morawiecki wielokrotnie zachęcał pracodawców do organizacji pracy w nowych warunkach. Kodeks pracy reguluje telepracę, jednak w powszechnym użyciu funkcjonuje coś, co określa się pojęciem (...)

Bhp w dobie koronawirusa – wytyczne, o których musisz pamiętać

Kategoria: BHP i instalacje
Data: 2020-04-07 r.
Ocena:

Wobec natłoku informacji odnośnie zaleceń i profilaktyki w zakresie BHP w dobie koronawirusa istnieje konieczność usystematyzowania najważniejszych informacji w tym zakresie. Nie można ignorować jakichkolwiek sygnałów dotyczących rozprzestrzeniania się koronawirusa. Pamiętać dalej należy także o grypie oraz innych wirusach i chorobach zakaźnych. Zabezpieczenie środków dezynfekujących, profilaktyka i edukacja to podstawowe (...)

BHP w czasie Koronawirusa – pytania i odpowiedzi

Kategoria: BHP i instalacje
Data: 2020-04-06 r.
Ocena:

Koronawirus a BHP – odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania pracowników służby bhp   W czasie epidemii koronawirusa realizowanie obowiązków związanych z bezpieczeństwem i higieną pracy jest wyzwaniem, zarówno dla pracodawców, jak i służby bhp. Nasuwa się wiele pytań o zapewnienie właściwych warunków pracy. W tej publikacji zebraliśmy odpowiedzi na pytania najczęściej zadawane przez (...)

Koronawirus - bezpieczeństwo personelu apteki a obowiązek pracodawcy

Kategoria: Ochrona zdrowia
Data: 2020-04-02 r.
Ocena:

Obecna sytuacja związana z pandemią nakłada nowe obowiązki na właścicieli aptek. Poznać jakie obowiązki ma właściciel apteki w zakresie zapewnienia bezpiecznych i higienicznych warunków pracy w aptece w związku z koronawirusem. Z publikacji dowiesz się: • jakie obowiązki ma pracodawca, aby zapewnić bezpieczeństwo personelu apteki • jak wdrożyć procedury gwarantujące bezpieczeństwo personelu • jakie (...)

Sprawdź, kiedy możesz sporządzić uproszczone sprawozdanie

Kategoria: Rachunkowość
Data: 2020-03-31 r.
Ocena:

Skorzystaj ze wskazówek doświadczonego eksperta i sprawdź, z jakich uproszczeń możesz skorzystać, sporządzając sprawozdanie finansowe za 2019 rok. Pobierz ebook, z którego dowiesz się: jakie możesz zastosować uproszczenia w sprawozdaniu finansowym; sprawdzisz na przykładach, z jakich uproszczeń nie możesz skorzystać; kto nie może wybierać załącznika nr 4 i 5 i dlaczego. Które jednostki mogą (...)

Array ( )