Jak uzyskać licencję transportową

Koszty i czas oczekiwania
Kategoria: Transport
Data: 2018-02-22 r.
Ocena:

Jak uzyskać międzynarodową licencję transportową – koszty i czas oczekiwania  Każda firma chcąca zajmować się transportowaniem towarów za granicę musi uzyskać licencję na transport międzynarodowy. Sprawdź ile trwa i ile kosztuje wydanie licencji. Z ebooka dowiesz się: gdzie składa się dokumenty wymagane do wydania licencji? jakie dokumenty należy przygotować chcąc uzyskać licencję transportową? ile trwa (...)

Działania wobec cyberprzemocy w szkole w 5 krokach

Kategoria: Oświata
Data: 2018-02-22 r.
Ocena:

Jak reagować na cyberprzemoc w szkole? Czy istnieje modelowy schemat rozwiązywania problemu, pasujący do każdej sytuacji? Sprawdź, jaki kroki należy przedsięwziąć, aby skutecznie radzić sobie z cyberprzemocą. (...)

Zmiany w wykazie norm powołanych w WT 2018

Kategoria: BHP i instalacje
Data: 2018-02-09 r.
Ocena:

Od początku roku 2018 obowiązują zmiany w rozporządzeniu w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Jest to jeden z najważniejszych aktów prawnych dla osób związanych z budownictwem, w tym elektryków. W ebooku omawiamy ważne dla elektryków zmiany w rozporządzeniu. Przede wszystkim w wykazie norm dołączonym jako załącznik (...)

Zagrożenia mechaniczne w gospodarstwie rolnym

Kategoria: BHP i instalacje
Data: 2018-02-09 r.
Ocena:

Prace w gospodarstwie rolnym odznaczają się niezwykłą różnorodnością – niespotykaną w żadnej innej branży. Wykonywane są przy użyciu rozmaitych maszyn i urządzeń technicznych, w różnych miejscach i warunkach – co powoduje, że środowisko pracy, jakim jest szeroko rozumiane gospodarstwo rolne, charakteryzuje się szczególnie dużą liczbą zagrożeń. Obok zagrożeń chemicznych, biologicznych, (...)

Czy zbiornik na deszczówkę wymaga zezwolenia?

Kategoria: Nieruchomości
Data: 2018-02-09 r.
Ocena:

Różnica między faktycznym a deklarowanym przeznaczeniem obiektu może skutkować nakazem jego rozbiórki, zwłaszcza przy braku pozwolenia na budowę. Naczelny Sąd Administracyjny potwierdził, że w takim wypadku zasadne jest wszczęcie postępowania legalizacyjnego. Szczegóły sprawy znajdziesz w e-booku. Pobierz ebooka, a dowiesz się m.in: Kiedy zbiornik na deszczówkę może być samowolą budowlaną Na czym polega (...)

Zbierasz zużyte baterie lub akumulatory przenośne? Nie zapomnij wydać zaświadczenia!

Data: 2018-02-09 r.
Ocena:

Jeśli zbierasz zużyte baterie lub zużyte akumulatory przenośne, musisz co roku w terminie do 28 lutego wydać wprowadzającemu te produkty zaświadczenie o zebranych na jego rzecz zużytych bateriach przenośnych lub zużytych akumulatorach przenośnych. Za naruszenia związane z prowadzeniem ewidencji lub wydawaniem zaświadczeń możesz otrzymać karę grzywny. Wprowadzający baterie przenośne lub akumulatory (...)

Nowości w postępowaniu z zakaźnymi odpadami medycznymi

Data: 2018-02-09 r.
Ocena:

Weszło w życie nowe rozporządzenie, które jako maksymalny czas przechowywania odpadów zakaźnych podaje 24 godziny. Czy w związku z tym trzeba codziennie przekazywać znikomą ilość odpadów zakaźnych o kodach 18 01 02*, 18 01 03*, 18 01 80* i 18 01 82*? Rozporządzenie wprowadziło także obowiązek widocznego oznakowania worków i (...)

Elektronizacja zamówień publicznych

Wskazówki dla zamawiających i wykonawców na 2018 r.
Data: 2018-02-08 r.
Ocena:

Przygotuj się do ważnej zmiany! Już od kwietnia 2018 r. zamawiający i wykonawcy zostaną zobowiązani do porozumiewania się w postępowaniu za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej w odniesieniu do oświadczenia JEDZ. W pozostałym zakresie wymóg ten będzie obowiązywał od 18 października 2018 r. Z artykułu dowiesz się m.in. z czym w praktyce wiąże się (...)

Pomoc publiczna w projekcie unijnym

4 ciekawe przypadki, jak z nią postępować
Kategoria: Firma
Data: 2018-02-08 r.
Ocena:

Pobierz e-poradnik i dowiedz się, jak rozwiązywać najczęściej pojawiające się dylematy: czy istnieje obowiązek dyskontowania pomocy publicznej udzielanej w formie dotacji z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w programach regionalnych? jak korzystanie z pomocy publicznej wpływa na status projektu? kiedy pożyczka unijna może wiązać się z pomocą de minimis? czy wydatki na kształcenie pracowników mogą (...)

9 najważniejszych pytań i odpowiedzi dotyczących zmian podatkowych od 1 stycznia 2018 r.

Kategoria: Podatki
Data: 2018-02-08 r.
Ocena:

Początek 2018 roku przyniósł podatnikom wiele zmian w podatkach dochodowych, a także w zakresie JPK i kas rejestrujących. Pobierz ebook i sprawdź: kiedy będziesz musiał przesyłać pliki JPK na żądanie organów podatkowych i za jakie okresy, jakie są najważniejsze zmiany w PIT od 2018 roku i co one dla mnie w praktyce (...)

Polecamy kancelarię:

Array ( )
Array ( )

Array ( )