Co to jest GPWInfoStrefa

Kategoria: Giełda
Autor: Pączkowski Krzysztof
Data: 04-07-2012 r.

Dla inwestorów, którzy marzą o zarabianiu gigantycznych pieniędzy na rynku papierów wartościowych, pierwszym krokiem powinno być wnikliwe poznanie giełdowych zasad, jakimi rządzi się ten obszar rynku. Najlepiej więc sięgnąć po sprawdzoną informację, która przybliży tajniki funkcjonowania warszawskiej giełdy oraz działających na platformie obrotu instytucji i spółek.

Tutaj świetnym rozwiązaniem jest skorzystanie z bogatego zaplecza informacyjnego, jakim dysponuje stworzony przez warszawską giełdę portal informacyjny GPWInfoStrefa.

Znajdziemy w nim wiele bardzo interesujących danych, które odnoszą się np. do działalności giełdowych przedsiębiorstw, w tym komunikaty ze spółek, ale także informacje, jakie na bieżąco przekazuje na rynek Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Komisja Nadzoru Finansowego i Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych.

GPWInfoStrefa gromadzi także rekomendacje domów maklerskich, w tym wyceny akcji dokonane przy specjalistów, a także informacje na temat wyników finansowych spółek, nowych emisji, planowanych dywidend czy też zapowiadanych walnych zgromadzeń akcjonariuszy.

To niesłychanie ważna skarbnica wiedzy, szczególnie dla początkujących graczy, ale też inwestorów o ugruntowanej już pozycji na rynku. Warto się z nimi zapoznać, mając dzięki temu kompleksowy przegląd sytuacji.

Możemy również skorzystać z kalendarium, w którym znajdziemy odpowiednie daty i towarzyszące im wydarzenia na rynku kapitałowym. Ponadto jesteśmy w stanie zlokalizować potencjalne wezwania na akcje giełdowych firm.

GPWInfoStrefa jest też serwisem, z którego mogą bez problemu korzystać zagraniczni inwestorzy. Publikacje są bowiem zamieszczane równolegle w dwóch wersjach językowych – polskiej i angielskiej.

Ponadto, obecna wersja portalu daje emitentom akcji możliwość bezpośredniej komunikacji z akcjonariuszami i jednoczesnego zamieszczania informacji w profilu własnym określonej spółki.

Pączkowski Krzysztof

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Haczyki na lokatach bankowych

pobierz

Oszczędzanie na rachunkach

pobierz

Wiesz jak pomnażać kapitał na FOREX

pobierz

Tajemnice sukcesu najbogatszych inwestorów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 24841 )
Array ( [docId] => 24841 )