Jak przenieść papiery wartościowe na nowy rachunek inwestycyjny

Kategoria: Giełda
Autor: Pączkowski Krzysztof
Data: 03-07-2012 r.

Otwierając rachunek w innym domu maklerskim musisz się liczyć z koniecznością dokonania transferu papierów wartościowych. W tym celu niezbędna jest dyspozycja, w której określasz, jakiego rodzaju papiery chcesz przetransferować.

Szczegóły dotyczące transferu papierów wartościowych są indywidualnie ustalane w ramach podpisanej przez ciebie umowy oraz obowiązującej u danego pośrednika tabeli opłat i prowizji.

Często zdarza się, że mając już portfel papierów wartościowych na rachunku w jednym z domów maklerskich, otrzymujesz lepszą ofertę u konkurencyjnego pośrednika. Trudno się temu dziwić zwłaszcza, że w dzisiejszych czasach rywalizacja na rynku usług maklerskich wymusza stosowanie różnego rodzaju zachęt i bonusów dla nowych klientów.

Atrakcyjna oferta ma przyciągnąć bowiem nowych inwestorów i skłonić ich do większej aktywności, a co za tym idzie również generowania wyższych obrotów dla domu maklerskiego.

Jednak przeniesienie posiadanych już instrumentów finansowych z jednego rachunku na inny wymaga dokonania odpowiedniego transferu. Tutaj niezbędna jest już wspomniana wcześniej dyspozycja, która określa rodzaj papieru, jego nazwę oraz liczbę udziałów.

W zleceniu należy również dokładnie podać nazwę brokera, do którego chcemy przetransferować udziały oraz parametry określające nasz nowy rachunek. Nie zapominajmy także, że wcześniej takie konto musimy otworzyć u konkurencyjnego pośrednika.

Nie należy więc zwlekać z uruchomieniem nowego konta, czekając do ostatniej chwili. Oszczędzi nam to zbędnego w tym przypadku stresu i pospiechu wynikającego z chęci szybkiej realizacji transferu.

Spokojne zaplanowanie całej operacji jest tutaj bardzo istotne, bowiem od sprawności i szybkości jej zrealizowania będzie zależało, kiedy papiery pojawią się na nowym rachunku. A to z kolei kluczowy element dla ewentualnej późniejszej ich sprzedaży na rynku.

Pączkowski Krzysztof

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Haczyki na lokatach bankowych

pobierz

Oszczędzanie na rachunkach

pobierz

Wiesz jak pomnażać kapitał na FOREX

pobierz

Tajemnice sukcesu najbogatszych inwestorów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 24837 )
Array ( [docId] => 24837 )