Jak wybrać najlepsze biuro maklerskie

Kategoria: Giełda
Autor: Pączkowski Krzysztof
Data: 02-07-2012 r.

Jednym z najważniejszych elementów przewagi konkurencyjnej wśród brokerów jest z całą pewnością poziom i jakość oferowanych usług. I tutaj, jak w każdym biznesie pracownicy muszą być szczególnie pomocni, jeżeli chodzi o przeprowadzenie klienta przez zawiłości rynku.

Często wśród początkujących inwestorów pojawia się potrzeba bezpośredniego kontaktu z maklerem czy doradcą inwestycyjnym. Stąd ważnym elementem może być sieć placówek, w których klient może wyjaśnić swoje wątpliwości na temat rynku.

Z drugiej strony nie trzeba już biegać do oddziałów i tracić czasu na złożenie zlecenia bezpośrednio w POK-u. Podobnie, ze stron internetowych można ściągnąć wszelkie interesujące nas dane na temat działalności konkretnego brokera czy też zakresu prowadzonych usług.

Domy maklerskie publikują też w internecie różnego rodzaju biuletyny na temat rynku, raporty czy też analizy i rekomendacje, dotyczące konkretnych spółek.

Mogą one być potężnym wsparciem dla inwestora, próbującego osiągnąć jak największe zyski na rynku. To niebywały oręż, zwłaszcza w rękach początkującego inwestora, który stawia dopiero pierwsze kroki na giełdzie.

Warto więc zwrócić szczególną uwagę na ten aspekt działalności domu maklerskiego i dowiedzieć się jak często publikowane są komentarze, odnoszące się do bieżącej sytuacji w gospodarce i na giełdzie.

Bardzo ważne są też szersze publikacje o charakterze analitycznym. I tutaj na uwagę zasługują chociażby raporty rynkowe, omawiające wpływ bieżących wydarzeń np. na zachowanie cen czy też oprocentowania różnego rodzaju produktów finansowych. Jednak wielu inwestorów kładzie szczególny nacisk na rekomendacje i wyceny akcji, dokonywane w oparciu o założenia analizy fundamentalnej.

 

Chodzi o dokładne zbadanie finansów konkretnej spółki, a następnie wycenę jej majątku w przeliczeniu na jedną akcję – tak w uproszczeniu działa ten mechanizm. Stąd porównując bieżący kurs z uzyskaną wyceną, otrzymujemy odpowiedź na pytanie, czy warto kupić, sprzedać, a może wstrzymać się z decyzją inwestycyjną?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze domu maklerskiego:

łatwy dostęp do rachunku maklerskiego

szeroki zakres świadczonych usług

kompetentna, fachowa i przyjazna obsługa

atrakcyjny cennik opłat i prowizji

możliwość korzystania z dodatkowych usług, powiązanych z rachunkiem maklerskim

Pączkowski Krzysztof

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Haczyki na lokatach bankowych

pobierz

Oszczędzanie na rachunkach

pobierz

Wiesz jak pomnażać kapitał na FOREX

pobierz

Tajemnice sukcesu najbogatszych inwestorów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 24833 )
Array ( [docId] => 24833 )