Jakie korzyści daje dostęp do wirtualnego konta inwestycyjnego

Kategoria: Giełda
Autor: Pączkowski Krzysztof
Data: 02-07-2012 r.

Z całą pewnością korzystając z tego typu rachunku masz praktycznie nieograniczony dostęp do konta z dowolnego miejsca na świecie. W praktyce oznacza to bardzo duże udogodnienia przy składaniu zleceń i dokonywaniu różnego rodzaju operacji na rachunku. Oszczędzasz także czas, zwłaszcza że transakcje zawierane są on-line, czyli w czasie rzeczywistym.

Kolejnym bardzo istotnym aspektem jest możliwość ograniczenia prowizji, które w przypadku transakcji internetowych są niższe od tych pobieranych w np. ramach obsługi bezpośrednio w punktach obsługi klienta. Inwestycje za pośrednictwem sieci dają także możliwości jednoczesnego śledzenia bieżących wydarzeń ekonomicznych czy giełdowych, a także wymiany poglądów i opinii z innymi uczestnikami rynku.

Możesz także korzystać z wielu informacji, analiz i raportów przygotowywanych przez dom maklerski i umieszczanych na jego stronie internetowej. Także od strony technicznej dostęp do konta w sieci nie powinien nastręczać zbyt dużych trudności. Wystarczy odpowiednio skonfigurowany komputer i dostęp do internetu.

Pamiętaj, że internet to nie tylko łatwiejszy i szybszy dostęp do twojego rachunku inwestycyjnego. Korzystanie z wirtualnej sieci przynosi również istotne korzyści w postaci obniżki koszów prowadzonych transakcji.

Różnice widać szczególnie, jeżeli porównamy wartość prowizji od zleceń składanych za pośrednictwem tradycyjnych kanałów dystrybucji (osobiście, przez telefon) z internetem. O ile w tym pierwszym przypadku chodzi nawet o 1,5 proc. wartości zlecenia, to dzięki wykorzystaniu sieci zapłacisz nawet mniej niż 0,5 proc.

Zysk jest więc oczywisty – natomiast pojawia się często zadawane pytanie o bezpieczeństwo zawieranych transakcji i chociażby możliwość ich podpatrywania przez nieuprawnione osoby. Domy maklerskie, podobnie jak i banki stosują najnowocześniejsze rozwiązania, aby zabezpieczyć swoich klientów przez ewentualnym włamaniem.

Stąd konieczność stosowania różnego rodzaju identyfikatorów, szyfrowanych haseł czy też indywidualnie nadawanych numerów dla konkretnego komputera. Przede wszystkim od ciebie zależy, czy dokonywane transakcje będą w pełni bezpieczne – pod żadnym pozorem nie możesz bowiem ujawnić przekazanych przez dom maklerski kodów i haseł dostępu.

Pączkowski Krzysztof

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Haczyki na lokatach bankowych

pobierz

Oszczędzanie na rachunkach

pobierz

Wiesz jak pomnażać kapitał na FOREX

pobierz

Tajemnice sukcesu najbogatszych inwestorów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 24831 )
Array ( [docId] => 24831 )