Kanały dostępu do rachunku maklerskiego

Kategoria: Giełda
Autor: Pączkowski Krzysztof
Data: 02-07-2012 r.

Z pewnością najprostszym i najszybszym sposobem dokonania transakcji na rachunku maklerskim jest skorzystanie z internetu – pod warunkiem, że posiadasz do niego dostęp i dysponujesz odpowiednim komputerem. Drugim wyjściem jest kontakt z domem maklerskim poprzez centralę telefoniczną. Trzecim, choć już odchodzącym do przeszłości sposobem jest osobista wizyta bezpośrednio w punkcie obsługi klienta.

Wraz z rozwojem rynku kapitałowego, istotnie zmieniały się preferencje inwestorów co do metod składania zleceń na zakup bądź sprzedaż papierów wartościowych. O ile na początku funkcjonowania rynku najbardziej popularne było odwiedzanie punktów obsługi klienta (tzw. POK-ów) i składanie zlecenie zleceń bezpośrednio maklerowi, który wprowadzał je do systemu komputerowego, kolejne lata przyniosły już istotne zmiany.

Oczywiście nadal możesz odwiedzać punkty obsługi, jednak przy dzisiejszym tempie życia i ciągłym braku czasu, zdecydowanie łatwiej jest złożyć zlecenie za pośrednictwem telefonu. W tym celu brokerzy uruchamiają odpowiednie linie telefoniczne, przy których urzędują maklerzy przyjmujący zlecenia na giełdę.

Jednak wraz z upowszechnieniem bankowości internetowej, wirtualna sieć zawitała również do domów maklerskich. Mając łącze internetowe i komputer o odpowiednich parametrach możesz z powodzeniem składać zlecenia, nie ruszając się z domu czy też biura. Jakby tego było mało, wirtualna sieć daje praktycznie nieograniczone możliwości – zlecenia możesz bowiem składać z dowolnego miejsca na świecie i w dowolnym czasie.

Pamiętaj, że zlecenie jest informacją, co i na jakich warunkach chcesz kupić bądź sprzedać na giełdzie. Możesz je złożyć jedynie poprzez dom maklerski, w którym masz otwarty odpowiedni rachunek inwestycyjny.

Warto również zwrócić uwagę, że wszystkie złożone przez inwestorów zlecenia są anonimowe. Oznacza to, że inwestorzy nie wiedzą z kim mogą potencjalnie zawrzeć transakcje.

Pączkowski Krzysztof

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Haczyki na lokatach bankowych

pobierz

Oszczędzanie na rachunkach

pobierz

Wiesz jak pomnażać kapitał na FOREX

pobierz

Tajemnice sukcesu najbogatszych inwestorów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 24832 )
Array ( [docId] => 24832 )