W jaki sposób można sprawdzić stan rachunku maklerskiego

Kategoria: Giełda
Autor: Pączkowski Krzysztof
Data: 30-06-2012 r.

Stan rachunku można sprawdzić korzystając z odpowiedniej aplikacji internetowej, oczywiście po zalogowaniu się na konto maklerskie. W razie potrzeby zazwyczaj istnieje także możliwość sporządzenia pełnego wyciągu dokonywanych operacji i zaksięgowanych kwot. Na rachunku można również na bieżąco śledzić zarówno stan posiadanych papierów wartościowych, jak i pozostającej do dyspozycji gotówki.

Najwygodniejszą opcją jest możliwość śledzenia stanu konta poprzez internet. W tym celu trzeba jednak podpisać stosowną umowę z domem maklerskim, który będzie prowadził nasz rachunek papierów wartościowych.

Podobnie, jak ma to miejsce przy wirtualnych kontach bankowych, również i tutaj niezbędne są odpowiednie zabezpieczenia, które ochronią nas przed ewentualną próbą włamania. Chodzi m.in. o hasło, ale także kody dostępu, a w niektórych przypadkach inne formy zabezpieczeń, jak choćby tzw. tokeny (to niewielkie urządzenia, generujące za każdym razem inny ciąg liczbowy, który jest podstawą do wykonywania przez nas kolejnych operacji).

Oczywiście bezpowrotnie minęły już czasy, kiedy w celu sprawdzeniu stanu konta trzeba było osobiście udać się do domu maklerskiego. Dzisiaj, dysponując wirtualnym kontem, odpowiednim komputerem i aplikacją internetową, można tej operacji dokonać praktycznie z dowolnego miejsca na świecie przez cały tydzień. To bardzo istotne udogodnienie dla inwestora, który musi błyskawicznie podejmować decyzje na rynku kapitałowym.

W rezultacie możemy więc nie tylko obserwować na bieżąco wartość portfela inwestycyjnego i zgromadzonej gotówki, ale również przeglądać statystyki i podsumowania odnoszące się do realizowanych przez nas zleceń i transakcji. Te właśnie informacje mogą posłużyć następnie do sporządzenia wyciągu operacji.

Istnieje także dostęp do konta poprzez łącza telefoniczne. Tu wystarczy wykręcić właściwy numer, podać odpowiedni kod dostępu i potwierdzić go hasłem, a następnie sprawdzić stan rachunku.

Pączkowski Krzysztof

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Haczyki na lokatach bankowych

pobierz

Oszczędzanie na rachunkach

pobierz

Wiesz jak pomnażać kapitał na FOREX

pobierz

Tajemnice sukcesu najbogatszych inwestorów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 24821 )
Array ( [docId] => 24821 )