Dla miłośniczki zakupów - kobieca karta płatnicza

Kategoria: Karty płatnicze
Autor: Szulik Katarzyna
Data: 22-10-2012 r.

Badania pokazują, że panie to wymarzona grupa klientów banków. Statystycznie wydają więcej niż mężczyźni, ale rzadziej od nich popadają w długi. Nie dziwi więc fakt, że coraz więcej banków decyduje się na wprowadzenie do oferty „damskich” produktów finansowych.

Wyprzedaż przez cały rok

Kobiece konta i karty kredytowe ma w swojej ofercie pięć banków: BZ WBK, mBank, Citibank, Alior Bank oraz Bank Milleniu. Produkty damskie na tle innych wyróżniają korzyści dodatkowe. W przypadku kredytówek podstawą są rabaty na zakupy w partnerskich sklepach, sięgające nawet 40%. Ta opcja jest również dostępna w przypadku części standardowych kart, ale w znacznie mniejszej skali. Kobiece uprawniają do zniżek na towary i usługi w sklepach oraz punktach kilkudziesięciu marek, podczas gdy zwykle możliwość rabatu ogranicza się do zaledwie kilku miejsc. Oczywiście, w przypadku kobiecych kart typ sklepów i lokali usługowych jest dostosowany do ich potrzeb. Na liście dominują przede wszystkim sieciówki odzieżowe, ale też sklepy artykułami dziecięcymi oraz żywnością.

 

Pomocne i oszczędne

Kolejnym bonusem kobiecych produktów bankowych jest sprofilowana oferta usług assistance. Obejmują one nie tylko standardowy pakiet medyczny czy samochodowy, ale także możliwość zapewnienia opieki nad dzieckiem lub rezerwacji wizyty w salonie kosmetycznym. Standardem jest także pakiet home assistance, czyli pomoc przy likwidacji usterek. Większość banków oferuje paniom usługę cashback, czyli zwrotu części wartości transakcji dokonanych bezgotówkowo. W przypadku standardowych kart z tą opcją pieniądze są zwracane przy uwzględnieniu wydatków w skali miesiąca lub roku, natomiast kobiece konta i karty często umożliwiają odzyskiwanie pieniędzy z każdej wykonanej transakcji. Wartość zwrotu w tej sytuacji wynosi 1%, ale przy rozliczeniu rocznym odzyskać można nawet 5% wydatków, ale tylko do kwoty 760 złotych.

Część banków oferuje karty wydawane w porozumieniu z kobiecymi markami, które automatycznie uprawniają do większych zniżek w punktach partnerskich. Opłaty i parametry damskiego konta czy karty nie różnią się od standardowych. Pamiętajmy też, że mimo kobiecego charakteru danego produktu, jego posiadaczami mogą zwykle być przedstawiciele obu płci.

Szulik Katarzyna

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Haczyki na lokatach bankowych

pobierz

Oszczędzanie na rachunkach

pobierz

Wiesz jak pomnażać kapitał na FOREX

pobierz

Tajemnice sukcesu najbogatszych inwestorów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 24984 )
Array ( [docId] => 24984 )