Cadillac CTS

Kategoria: Autosegment E
Autor: Mieszkowski Piotr
Data: 29-09-2012 r.

Cadillac CTS to elegancka limuzyna zaliczana do klasy wyższej średniej, czyli segmentu E. Produkcja Cadillaca CTS pierwszej generacji uruchomiona została w 2002 roku, zaś model CTS zastąpił model Catera, czyli amerykańską odmianę Opla Omegi. Nazwa modelu CTS to skrót od C-series Touring Sedan. W 2007 roku zadebiutowała druga generacja modelu.

Cadillac CTS to propozycja dla osób poszukujących luksusowego auta klasy wyższej średniej, a które niekoniecznie chciałyby jeździć Audi czy BMW. Stylistyką Cadillac CTS bardzo różni się od japońskiej i europejskiej konkurencji i nie ma tych aut w Polsce tak dużo, jak wyżej wspomnianych aut, czy Mercedesów. Cadillac CTS I generacji produkowany był w latach 2002-2007, zaś w 2007 roku zadebiutowała druga generacja modelu. Model CTS występuje z nadwoziem sedan, coupe oraz kombi o sportowym charakterze.

Do zalet Cadillaca CTS zaliczyć można przede wszystkim oryginalną, inną niż w europejskich autach klasy wyższej średniej linię stylistyczną. Na uwagę zasługują dobre silniki, dobre wyciszenie kabiny i komfort jazdy oraz dobre właściwości jezdne. Minusem Cadillaca CTS jest słaba widoczność z kabiny pasażerskiej oraz duże zużycie paliwa w autach z silnikiem benzynowym i automatyczną skrzynią biegów, jaki dominują na rynku wtórnym. Nie będzie też tani serwis autoryzowany marki. Auta marki Cadillac były sprzedawane w Polsce przez General Motors w wybranych salonach Opla. Podobnie jest z serwisem.

 

Rynkowi rywale Cadillaca CTS, to popularne europejskie limuzyny segmentu E, czyli: BMW serii 5, Mercedes klasy E, Audi A6, Jaguar XF oraz Volvo S80 i Saab 9-5. Inna alternatywa dla Cadillaca CTS, to zakup Lexusa GS lub Infiniti M.

Ceny używanych Cadillaków CTS z 2003 roku wahają się od 15 do 38 tys. złotych. Ośmiolatki z 2004 roku kosztują od 30 do 35 tys. złotych, zaś siedmiolatki z 2005 roku wyceniane są na około 40 tys. złotych. Pięciolatki z 2007 roku kosztują od 80 do 90 tys. złotych, czterolatki z 2008 roku wyceniane są na ok. 108 tys. złotych, zaś auta roczne z 2011 roku kosztują od 140 do 260 tys. złotych.

oprac. PM na podstawie: Samar, Autocentrum, Otomoto.pl

Mieszkowski Piotr

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 27561 )
Array ( [docId] => 27561 )