Jak dobrze wypaść przed obiektywem?

Kategoria: Makijaż
Autor: Ilnicka Agnieszka
Data: 27-09-2012 r.

Codziennie przeglądamy się w lustrze, słuchamy swojego głosu i wydaje nam się, że nic nas nie zaskoczy. A jednak, oglądając zdjęcia z imprezy myślimy: „Czy ja naprawdę tak wyglądam?”. Pozując do zdjęć, trzeba pamiętać o kilku zasadach, szczególnie jeśli nie należymy do osób, którym podoba się własne ciało.

Istnieje przekonanie, że aparat dodaje 5 kilogramów. Również gwiazdy, które podziwiamy na srebrnym ekranie, w rzeczywistości wyglądają inaczej. Istnieje kilka trików, dzięki którym z przyjemnością będziesz przeglądać zdjęcia z wakacji czy imprez.

Pozycja hollywoodzka

Znane osoby pozujące paparazzi podczas wielkich gal, ustawiają się do zdjęć w podobny sposób. Ręce na ramiona, wciągnięty brzuch. Drugą opcją jest odwrócenie się do fotografa tyłem, a następnie ułożenie ciała pod kątem 45°, tak aby postawa była delikatnie skierowana w prawą lub lewą stronę. Następnie spoglądamy przez ramię i zdjęcie w stylu hollywoodzkim gotowe. Ręce na ramionach nadają sylwetce kształtu, a przestrzeń między rękami i talią podkreśla wcięcie.

Zakryj, to co niedoskonałe

Receptą na udane fotografie jest ukrywanie niedoskonałości, a uwydatnianie najlepszych części ciała. Jeżeli borykasz się z problemem masywnych ramion, do zdjęć je zakrywaj. Możesz również wykorzystać obecność innych osób, z którymi pozujesz i schować za nimi swoje ręce. Duży brzuch warto wcześniej zamaskować, a podczas sesji koniecznie wciągnąć. Siedząc łatwo go ukryjesz, zakładając nogę na nogę i pochylając ciało do przodu. Krzyżując ręce na kolanach skutecznie zasłonisz niechcianą część ciała. Unikaj ustawiania się bokiem. O ile od przodu nie widać brzucha, tak z profilu będzie rzucał się w oczy. Jeśli posiadasz bardzo serdelkowate nogi, skrzyżuj je. Wydadzą się smuklejsze i długie.

Za każdym razem uśmiechaj się do zdjęcia. Dzięki czemu zwrócisz uwagę na twarz.

Nie pozwól na zdjęcia robione z dołu

Fotografie wykonywane od dołu dodają objętości. Zdecydowanie unikaj takich zdjęć. Zaproponuj fotografowi wyjście o stopień wyżej i zapozuj do zdjęcia odchylając głowę do góry. Popularne, tzw. zdjęcia robione z ręki łączy jedna wspólna cecha. Wszystkie wykonywane są z góry.

Ilnicka Agnieszka

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 29691 )
Array ( [docId] => 29691 )