Dla kogo wskazana jest joga hormonalna

Autor: Stwora Sylwia
Data: 15-05-2012 r.

Niezależnie od wieku kobiety powinny zadbać o prawidłowe funkcjonowanie gospodarki hormonalnej. Zarówno w celach profilaktycznych, jak i terapeutycznych panie powinny zainteresować się jogą hormonalną, która nie tylko ochroni przed przykrymi kobiecymi dolegliwościami, ale doda energii i pozwoli osiągnąć równowagę emocjonalną.

Joga hormonalna jest rodzajem terapii opartej na jodze, hatha-jodze, jodze kundalini, qigongu, wschodnich technikach kontrolowania oddechu oraz tybetańskich sposobach podnoszenia poziomu energii, który pomaga przywrócić równowagę zaburzonej gospodarce hormonalnej u kobiet.

System ćwiczeń opracowała na początku lat 90. XX wieku brazylijska trenerka jogi Dinah Rodriquez. Ten rodzaj ćwiczeń działa na różne płaszczyzny życia. Pod względem fizycznym pozwala wzmocnić mięśnie, ścięgna i kości, wymodelować sylwetkę oraz poprawić wady postawy. Od strony fizjologicznej pobudza produkcję żeńskich hormonów, zmniejsza ryzyko występowania chorób związanych z ich niedostateczną ilością w organizmie oraz łagodzi objawy menopauzy.

Na płaszczyźnie psychologicznej uodparnia na stres, chroni przed depresją, bezsennością i zaburzeniami równowagi emocjonalnej. Joga hormonalna dodaje również energii życiowej, poprawia samopoczucie i kondycję oraz pobudza organy, które odpowiadają za wytwarzanie hormonów (jajniki, przysadkę, tarczycę i nadnercza).

 

Joga hormonalna to rodzaj aktywności fizycznej przeznaczonej dla kobiet niezależnie od wieku i posiadanej kondycji. W szczególności wskazana jest dla kobiet w okresie menopauzy. Skutecznie łagodzi ona dolegliwości związane z okresem klimakterium, czyli uderzenia gorąca, zachwiania emocjonalne, migreny i problemy ze skórą. Zapobiega wzrostowi cholesterolu, suchości pochwy, osteoporozie i pomaga uregulować cykl miesiączkowy.

Powinny się nią zainteresować kobiety leczące się na niepłodność, zmagające się z PMS-em (zespół napięcia przedmiesiączkowego), zespołem policystycznych jajników, zanikiem menstruacji oraz obserwujące u siebie spadek libido.

Joga hormonalna w naturalny i szybki sposób przywróci organizm do prawidłowego funkcjonowania, a przy okazji pozwoli wysmuklić ciało i przywróci wewnętrzny spokój.

Stwora Sylwia

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 29628 )
Array ( [docId] => 29628 )