Zastosowanie imbiru w domowych sposobach leczenia

Autor: Trochimiuk Emilia
Data: 15-01-2013 r.

Imbir to roślina nie tylko doskonała do wielu potraw, lecz także skuteczna w zwalczaniu wielu dolegliwości, gdyż ma właściwości rozgrzewające, antyseptyczne i bakteriobójcze. Oto kilka sposobów na wykorzystanie imbiru w domowej apteczce.

Herbatka z imbiru na wzmocnienie

Napar z imbiru nie tylko pomoże zwalczyć przeziębienie, lecz także jest doskonałym sposobem na to, by nie zachorować. Kilka plasterków świeżego imbiru zalej gorącą wodą. Parz pod przykryciem przez ok. 10 minut. Następnie dodaj miód – ilość zależy od indywidualnych upodobań oraz ilości przyrządzonego naparu. Na koniec wciśnij sok z cytryny. Napój ten wspaniale rozgrzewa organizm i pomaga wzmocnić odporność.

 

Imbir na ból gardła

Właściwości przeciwzapalne i bakteriobójcze imbiru powodują, że jest to wspaniałe antidotum na ból gardła. Wystarczy ssać kilka razy dziennie przez ok. 10 minut plaster świeżego imbiru. Uwaga – rozgryzanie świeżego imbiru tylko dla odważnych, ponieważ sok ze świeżego imbiru ma tak silny smak, że może piec w język.

Imbir przeciw mdłościom

Imbir to także skuteczny lek na chorobę lokomocyjną oraz nudności np. w czasie ciąży. Aby przeciwdziałać odruchom wymiotnym, należy ssać plasterki świeżego imbiru.

Trochimiuk Emilia

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 29265 )
Array ( [docId] => 29265 )