Jak pozyskać informację z Centralnego Rejestru Orzeczeń Dyscyplinarnych

Kategoria: Stosunek pracy
Autor: Michał Kowalski
Data: 27-03-2017 r.

Sposób pozyskiwania informacji z CROD wywoływał wątpliwości u nauczycieli oraz dyrektorów przedszkoli. W związku z powtarzającymi się pytaniami i wątpliwościami, opublikowana została instrukcja składania wniosku do rejestru. Zapoznaj się ze wskazówkami dotyczącymi pozyskiwania informacji z CROD.

Instrukcja pozyskiwania informacji z Centralnego Rejestru Orzeczeń Dyscyplinarnych została opublikowana na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Wniosek papierowy, sporządzony na stosownym formularzu, należy przesłać na adres MEN – Al. J.Ch. Szucha 25, 00–918 Warszawa, z dopiskiem „CROD”.

Wzór wniosku o udzielenie informacji z CROD na stronie www.przedszkole.wip.pl

Wniosek w postaci elektronicznej mogą złożyć tylko te osoby, które posiadają konto na e-PUAP i dysponują podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą certyfikatu kwalifikowanego lub Profilem Zaufanym, czyli bezpłatnym odpowiednikiem podpisu elektronicznego, którego można używać w kontaktach z administracją publiczną. W związku z tym MEN przedstawił instrukcję obsługi e-PUAP.

Instrukcja składania wniosku na stronie www.przedszkole.wip.pl

W marcu obowiązek weryfikacji niekaralności dyscyplinarnej kandydata na nauczyciela został przesunięty na dyrektora przedszkola.

Michał Kowalski

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Jak oduczyć dziecko przeklinania

pobierz

Nowe zasady oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów

pobierz

Reforma oświaty

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 40160 )
Array ( [docId] => 40160 )

Array ( [docId] => 40160 )