Podjęcie pracy w szkole wyższej nie wymaga zgody dyrektora przedszkola

Kategoria: Stosunek pracy
Autor: Michał Kowalski
Data: 31-10-2017 r.

Od 1 września 2017 r. podjęcie lub kontynuowanie dodatkowego zatrudnienia na podstawie stosunku pracy w innym przedszkolu lub szkole może wymagać uzyskania pisemnej zgody dyrektora szkoły wskazanej jako podstawowe miejsce zatrudnienia. Sprawdź, czy obowiązek ten dotyczy też szkoły wyższej.

Nauczyciel zatrudniony w przedszkolu w pełnym wymiarze godzin musi otrzymać zgodę dyrektora na dodatkowe zatrudnienie w innej szkole lub przedszkolu. Jednak taka zgoda nie jest wymagana w przypadku nawiązania stosunku pracy w szkole wyższej.

 

Zgoda dyrektora jest konieczna tylko w przypadku kontynuacji lub podjęcia zatrudnienia w innej szkole, placówce lub zespole, a więc w jednostkach objętych systemem oświaty. Do tych jednostek nie zalicza się szkół wyższych. Tym samym nauczyciel nie potrzebuje zgody dyrektora na podjęcie dodatkowego zatrudnienia w szkole wyższej i nie ma również obowiązku informowania dyrektora przedszkola lub szkoły o podjęciu dodatkowego zatrudnienia.

Nauczyciel zatrudniony w pełnym wymiarze zajęć może wykonywać jednocześnie pracę w ramach dwóch odrębnych stosunków pracy. Trzeba jednak wyraźnie zaznaczyć, że nie może on jednak tłumaczyć niewykonania obowiązków służbowych w ramach jednego stosunku pracy koniecznością ich wykonywania w ramach drugiego zatrudnienia. 

Nauczyciel zatrudniony w  szkole lub przedszkolu niepublicznym również nie musi uzyskiwać zgody na podjęcie lub kontynuowanie dodatkowej pracy w szkole wyższej.

Michał Kowalski

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Jak oduczyć dziecko przeklinania

pobierz

Nowe zasady oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów

pobierz

Reforma oświaty

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 40730 )
Array ( [docId] => 40730 )