Przerwa w zatrudnieniu a awans zawodowy nauczyciela

Kategoria: Stosunek pracy
Autor: Trochimiuk Anna
Data: 07-05-2012 r.

Nauczyciele odbywający staż zawodowy niekiedy są zmuszeniu do zmiany miejsca pracy w trakcie trwania stażu. Sprawdź, kiedy i na jakich warunkach nauczyciel może kontynuować staż w innej szkole.

Karta Nauczyciela przewidziała możliwość kontynuacji stażu w innej szkole. Jednakże możliwość ta została zastrzeżona wyłącznie dla nauczycieli kontraktowych i nauczycieli mianowanych, którzy starają się o wyższy stopień awansu. Zatem nauczyciel stażysta, który np. z powodu długotrwałej choroby, nie odbył całego stażu, w nowej szkole będzie musiał odbyć staż od nowa.

Warunkiem kontynuowania stażu w innej szkole jest podjęcie zatrudnienia nie później niż 3 miesiące po ustaniu poprzedniego stosunku pracy.

Ponadto za okres dotychczas odbytego stażu nauczyciel musi otrzymać pozytywną ocenę dorobku zawodowego. Jest to ocena cząstkowa, która będzie brana pod uwagę przy dokonywaniu oceny dorobku zawodowego nauczyciela za okres całego stażu.

 

Z możliwości kontynuacji stażu nauczyciel może korzystać w sposób nieograniczony. To znaczy, może zmieniać miejsce pracy kilkukrotnie i za każdym razem, jeśli spełni ww. warunki, będzie mógł kontynuować staż. Także zatrudnienie na czas określony czy na czas zastępstwa nieobecnego nauczyciela, o ile będzie to zatrudnienie zgodne z posiadanymi kwalifikacjami, nie stoi na przeszkodzie w kontynuacji stażu.

Trochimiuk Anna

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Jak oduczyć dziecko przeklinania

pobierz

Nowe zasady oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów

pobierz

Reforma oświaty

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 30413 )
Array ( [docId] => 30413 )