Jednolity Plik Kontrolny już obowiązuje – nowe video

Data: 05-07-2016 r.

Kto i w jakim terminie zostanie objęty nowymi regulacjami, czy polski odział zagranicznego przedsiębiorcy też musi przesyłać dane w postaci JPK. Poznaj te i inne odpowiedzi na pytania dotyczące JPK. Oglądaj nowe video dotyczące Jednolitego pliku Kontrolnego.

 

Podatnicy nie tylko będą mieli obowiązek przekazywania danych z ksiąg podatkowych na żądanie organu podatkowego w ujednoliconej formie elektronicznej. Dodatkowo, co miesiąc, trzeba będzie obowiązkowo przekazywać informacje o ewidencji prowadzonej na potrzeby VAT w formacie JPK. Uwag! Nowe obowiązki dla małych i średnich przedsiębiorców już od 1 stycznia 2017 r.

Od 1 lipca 2016 r. obowiązkowo JPK muszą wdrożyć duzi przedsiębiorcy w rozumieniu ustawy o swobodzie działalności gospodarczej.

Duży przedsiębiorca to taki, który :

  • zatrudnia średniorocznie 250 pracowników lub więcej,

lub

  • osiąga roczny obrót netto ze sprzedaży towarów, wyrobów i usług oraz operacji finansowych przekraczający równowartości w złotych 50 milionów EUR lub całkowita suma aktywów bilansu rocznego jest równa bądź wyższa od równowartości w złotych niż 43 milionów EUR.

Oglądając szkolenie upewnisz się m.in. :

  • jak sprawnie przygotować się na dostosowanie się do nowych przepisów,
  • czy są przewidziane jakieś sankcje za nie przekazanie danych w formie jednolitego pliku kontrolnego,
  • czy generowanie danych w postaci JPK będzie wymagało zmian w zasadach prowadzenia ksiąg  rachunkowych.

Szkolenie prowadzi:

Marcin Brzezin

Doradca podatkowy w zespole ds. VAT w KPMG w Polsce. Posiada 9-letnie doświadczenie zawodowe. Specjalizuje się w opodatkowaniu VAT transakcji dokonywanych przez przedsiębiorców działających w różnych sektorach gospodarki (uwzględniając transakcje transgraniczne w obrocie towarowym i usługowym). Posiada szerokie doświadczenie w zakresie projektowania oraz wdrażania rozwiązań optymalizacyjnych, w szczególności w kwestii stawek VAT.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Najważniejsze zmiany w podatkach 2016 roku

pobierz

Imprezy integracyjne

pobierz

Zmiany w podatkach 2016

pobierz

Sprawdź, jak rozliczać VAT przy okresowym braku sprzedaży

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 39183 )
Array ( [docId] => 39183 )

Array ( [docId] => 39183 )