Polska podzieli się informacjami o podatkach z Belize

Data: 06-06-2013 r.

Wymianę informacji dotyczących wymiaru i poboru podatków, windykacji i egzekucji zaległości podatkowych zakłada umowa podpisana pomiędzy Polską a Belize. Umowa dotyczy podatków dochodowych i podatku VAT.

16 maja 2013 r. w Londynie podpisano umowę między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Belize o wymianie informacji w sprawach podatkowych, która stanowi podstawę m.in. do obustronnej wymiany informacji znajdującej się w posiadaniu banków.

W przypadku Polski umowa dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych oraz od osób prawnych oraz podatku VAT.
 
Natomiast w przypadku Belize: podatku dochodowego (włączając podatek wyrównawczy lub opłatę wyrównawczą, podatku od działalności gospodarczej, ogólnego podatku od sprzedaży.
Umowa przewiduje, że na żądanie strony mogą wymieniać informacje dotyczące m.in. wymiaru i poboru podatków, windykacji i egzekucji zaległości podatkowych czy dochodzenia w sprawach podatkowych lub ścigania w sprawach przestępstw podatkowych (art. 1 umowy). Umowa reguluje ponadto kwestie związane z prowadzeniem kontroli za granicą, ponoszenie kosztów udzielenia informacji.
Umowa przewiduję, że każda otrzymana informacja będzie traktowana jako poufna i będzie przekazywana tylko uprawnionym osobom lub organom.
Dokument sporządzono na podstawie Modelowej Umowy OECD w sprawie wymiany informacji w sprawach podatkowych.


Sylwia Maliszewska

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Najważniejsze zmiany w podatkach 2016 roku

pobierz

Imprezy integracyjne

pobierz

Zmiany w podatkach 2016

pobierz

Sprawdź, jak rozliczać VAT przy okresowym braku sprzedaży

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 31152 )
Array ( [docId] => 31152 )