Wydłużające się odprawy graniczne na Węgrzech

Autor: Joanna Banasiak-Lach
Data: 22-09-2015 r.

W związku z otrzymywanymi sygnałami odnośnie wydłużających się odpraw granicznych na terytorium Węgier, na podstawie informacji przekazanej przez stronę węgierską, GITD poinformował o możliwości dokonywania wstępnych rejestracji autobusów/autokarów przyjeżdżających na granicę węgierską w celu jej przekroczenia. Przedmiotowych rejestracji można dokonywać za pośrednictwem poczty elektronicznej oraz faksem.

Szczegółowa informacja, zawierająca m.in. wykaz przejść granicznych wraz z właściwymi adresami poczty elektronicznej oraz numerami faksów dostępna w języku angielskim znajduje się na stronie internetowej węgierskiej policji (http://www.police.hu/english/border-information/border-crossing). Dokonywanie wstępnych rejestracji przez przedsiębiorców transportowych powinno pozwolić usprawnić procedury kontrolne i ograniczyć problem wydłużających się odpraw granicznych na terytorium Węgier.

Przedstawiamy także komunikat węgierskiego resortu spraw wewnętrznych, zamieszczony na stronie Ambasady Węgier.

 

Komunikat Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Węgier

Budapeszt, z dnia 17 września 2015r.

Minister Spraw Wewnętrznych Węgier w interesie ochrony bezpieczeństwa publicznego zarządził częściowe zamknięcie granicy w dniu 17 września 2015r. od godz. 00:00 na okres 30 dni na przejściach granicznych Röszke-Horgos na autostradzie M5 oraz Röszke-Horgos na drodze krajowej nr 5.

Podczas częściowego zamknięcia odcinka granicznego pomiędzy Węgrami a Serbią granicę nie może przekroczyć żadna osoba ani pojazd lub dostawa.

Powodem zamknięcia granicy było to, iż agresywni imigranci najpierw zaatakowali, następnie wyłamali bramę zamykającą przejście graniczne.

Aktualnie otwarte przejścia graniczne na odcinku pomiędzy Węgrami a Serbią: 

 

Tompa - Kelebija
00.00-24.00

międzynarodowy ruch osobowy i towarowy

czas oczekiwania dla ciężarówek:

 

3 godz.

Bácsalmás – Bajmok

otwarte w godz.

07.00-19.00

ruch osobowy (oprócz autobusów) ograniczenie: mogą skorzystać z przejścia wyłącznie obywatele Serbii, Unii Europejskiej, EWG, Szwajcarii oraz członkowie ich rodzin, również z krajów trzecich

czas oczekiwania

0

Hercegszántó - Bački Breg

otwarte w godz.

00.00-24.00

międzynarodowy ruch osobowy, międzynarodowy ruch towarowy do masy 3,5 ton

czas oczekiwania

 

Komunikat ma charakter informacyjny, w związku z niestabilnością sytuacji przed wyjazdem prosimy o sprawdzenie wiadomości na stronie Policji Węgierskiej: http://www.police.hu/hirek-es-informaciok/hatarinfo .

Źródło:

GITD, Ambasada Węgier

Joanna Banasiak-Lach

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »
Array ( [docId] => 37783 )
Array ( [docId] => 37783 )