Wydłużające się odprawy graniczne na Węgrzech

Autor: Joanna Banasiak-Lach
Data: 22-09-2015 r.

W związku z otrzymywanymi sygnałami odnośnie wydłużających się odpraw granicznych na terytorium Węgier, na podstawie informacji przekazanej przez stronę węgierską, GITD poinformował o możliwości dokonywania wstępnych rejestracji autobusów/autokarów przyjeżdżających na granicę węgierską w celu jej przekroczenia. Przedmiotowych rejestracji można dokonywać za pośrednictwem poczty elektronicznej oraz faksem.

Szczegółowa informacja, zawierająca m.in. wykaz przejść granicznych wraz z właściwymi adresami poczty elektronicznej oraz numerami faksów dostępna w języku angielskim znajduje się na stronie internetowej węgierskiej policji (http://www.police.hu/english/border-information/border-crossing). Dokonywanie wstępnych rejestracji przez przedsiębiorców transportowych powinno pozwolić usprawnić procedury kontrolne i ograniczyć problem wydłużających się odpraw granicznych na terytorium Węgier.

Przedstawiamy także komunikat węgierskiego resortu spraw wewnętrznych, zamieszczony na stronie Ambasady Węgier.

Komunikat Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Węgier

Budapeszt, z dnia 17 września 2015r.

Podczas częściowego zamknięcia odcinka granicznego pomiędzy Węgrami a Serbią granicę nie może przekroczyć żadna osoba ani pojazd lub dostawa.

Powodem zamknięcia granicy było to, iż agresywni imigranci najpierw zaatakowali, następnie wyłamali bramę zamykającą przejście graniczne.

 

Tompa - Kelebija
00.00-24.00

międzynarodowy ruch osobowy i towarowy

czas oczekiwania dla ciężarówek:

 

3 godz.

Bácsalmás – Bajmok

otwarte w godz.

07.00-19.00

ruch osobowy (oprócz autobusów) ograniczenie: mogą skorzystać z przejścia wyłącznie obywatele Serbii, Unii Europejskiej, EWG, Szwajcarii oraz członkowie ich rodzin, również z krajów trzecich

czas oczekiwania

0

Hercegszántó - Bački Breg

otwarte w godz.

00.00-24.00

międzynarodowy ruch osobowy, międzynarodowy ruch towarowy do masy 3,5 ton

czas oczekiwania

 

Komunikat ma charakter informacyjny, w związku z niestabilnością sytuacji przed wyjazdem prosimy o sprawdzenie wiadomości na stronie Policji Węgierskiej: http://www.police.hu/hirek-es-informaciok/hatarinfo .

Źródło:

GITD, Ambasada Węgier

Joanna Banasiak-Lach

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Polecamy kancelarię:

Array ( [docId] => 37783 )
Array ( [docId] => 37783 )

Array ( [docId] => 37783 )