Nowe opłaty drogowe na Białorusi – ruszyła infolinia

Data: 22-04-2013 r.

Operator systemu opłat drogowych na Białorusi, BelToll, uruchomił infolinię oraz stronę internetową dla użytkowników tego systemu. System E-myta zostanie wprowadzony na Białorusi od dnia 1 lipca 2013r.

Infolinia systemu opłat drogowych dostępna jest pod numerem telefonu: 375 (172) 798 798. Na razie działa tylko w dni powszednie od 8.00 do 18.00, ale od 1 czerwca ma być czynna przez całą dobę, 7 dni w tygodniu.

Informacje na temat e-myta są udzielane po białorusku, po rosyjsku, po polsku i po angielsku. Konsultanci odpowiadają na pytania dotyczące funkcjonowania systemu opłat drogowych, urządzeń pokładowych OBU, pojazdów podlegających opłatom drogowym, podają też aktualne stawki.

Strona internetowa BelToll jest dostępna pod adresem: www.beltoll.by. Można tam znaleźć aktualne informacje na temat działania elektronicznego systemu opłat drogowych na Białorusi, w tym odpowiedzi na najczęściej zadawane przez klientów pytania.

Od 3 czerwca za pośrednictwem strony możliwe ma być ponadto zarejestrowanie pojazdu w systemie e-myta. Pojawi się tam też kalkulator, dzięki któremu można będzie obliczyć wysokość drogowej opłaty elektronicznej w zależności od rodzaju drogi.

Na stronie ma być również umieszczona wyszukiwarka punktów obsługi klienta, dzięki której możliwe będzie uzyskanie ich adresów, godzin otwarcia oraz zakresu świadczonych usług.

Aldona Kapica, specjalista z zakresu transportu drogowego


Zobacz także:

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »
Array ( [docId] => 32234 )
Array ( [docId] => 32234 )

Array ( [docId] => 32234 )