Internetowa hurtownia elektryczna — zakres oferty popularnego sklepu Elektro-Spark

Kategoria: Energetyka
Autor: Artykuł sponsorowany
Data: 03-08-2023 r.

Inwestycja w osprzęt elektryczny powinna być przemyślana nie tylko pod kątem funkcjonalności czy designu, ale również jakości. Ma ona bezpośredni wpływ zarówno na niezawodność komponentów, jak i bezpieczeństwo użytkowników oraz całej nieruchomości. Warto więc sięgać wyłącznie po markowe elementy wyposażenia, gdyż jest to jednorazowy zakup na lata.

Chcąc znaleźć odpowiedni zestaw akcesoriów i urządzeń, warto korzystać z markowych produktów od renomowanych producentów. Sprawdź więc, co przygotowała z myślą o Tobie hurtownia elektryczna online Elektro-Spark i zobacz, jak wiele możliwości masz na wyciągnięcie ręki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w poniższym materiale. Zapraszamy do lektury. 

Aparatura elektryczna – jak skompletować zestaw niezbędnych elementów wyposażenia?

Aparatura elektryczna to zespół niezbędnych elementów wyposażenia, wchodzącego w skład instalacji elektrycznej. Są to funkcjonalne komponenty, do grupy których zaliczamy nie tylko włączniki i gniazdka, ale i bezpieczniki, bloki oraz moduły. Warto więc wiedzieć, jak skompletować niezbędny osprzęt elektryczny

Po pierwsze, zwróć uwagę na renomę producenta, który odpowiedzialny jest za produkcję komponentów takich jak gniazda, wtyki, włączniki, rozdzielnice itp. Dzięki temu zweryfikujesz, czy dane produkty są wykonane z zachowaniem najwyższych norm i standardów – co będzie mieć realne przełożenie nie tylko na niezawodność oraz design komponentów, ale i bezpieczeństwo użytkowników. Świetnym przykładem jest asortyment oferowany przez sklep elektryczny online Elektro-Spark. Został on wyselekcjonowany zgodnie z określonymi wymaganiami względem wykorzystanych materiałów czy dbałości o detale – w tym o wykorzystanie innowacyjnych technologii. Świadczą o tym nie tylko atesty, ale i różne certyfikaty zdobywane przez producentów na przestrzeni lat obecności w branży.

Analizując dostępne warianty, warto też podjąć się weryfikacji parametrów danych elementów instalacji – zapewniając sobie kompatybilność wyposażenia. Jeśli nie jesteś ekspertem i wiele danych jest dla Ciebie nie do końca zrozumiałych, Sklep Elektro-Spark oferuje kompleksowe wsparcie zakupowe. Skontaktuj się z zespołem specjalistów i dowiedz się, które komponenty będą idealne do realizacji Twojego projektu. 

Rozdzielnice elektryczne – o czym warto pamiętać?

Rozdzielnica elektryczna powinna być wyposażona w: 

  • ograniczniki przepięć,

  • wyłączniki nadprądowe,

  • rozłącznik izolacyjny. 

  • lampki sygnalizacyjne,

  • bloki rozdzielcze.

Wszystkie te elementy wpływają na poprawę bezpieczeństwa oraz ułatwiają korzystanie z rozdzielni elektrycznej. Stanowią one więc integralną i niezbędną część całego systemu, który ma kluczowe znaczenie dla obsługi instalacji elektrycznej w całym budynku. Pamiętaj też o tym, że rozdzielnica elektryczna powinna być odpowiednio zabezpieczona i zamontowana zgodnie z najwyższymi standardami jakości. Dlatego nie tylko musisz wyposażyć ją w dobrze dopasowaną obudowę zabezpieczającą przed uszkodzeniami mechanicznymi, wilgocią i piłkami, ale i zadbać o to, by za jej instalację odpowiedzialni byli doświadczeni fachowcy. Jeśli rozdzielnica elektryczna będzie znajdowała się na zewnątrz budynku, odpowiednia obudowa elektryczna zapewni jej ochroną przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych – w tym różnice temperatur, które w sezonach letnich i zimowych mogą być skrajnie różne.

Niezbędny osprzęt elektryczny – wszystko, na co musisz wiedzieć

Kupując osprzęt elektryczny, warto decydować się na inwestycję w produkty pochodzące nie tylko od tego samego producenta, ale i z jednej kolekcji. Do najważniejszych parametrów, które również koniecznie musisz wziąć pod uwagę, zaliczamy m.in. współczynnik IP będący klasą szczelności i napięcie znamionowe. 

O ile z napięciem znamionowym sprawa jest dość prosta, ze względu na przyjęty standard 230v, o tyle współczynnik IP może być wyrażany w wielu wartościach. Warto więc wiedzieć, jak go odczytywać. Otóż pierwsza liczba wskazuje na ochronę przed ciałami stałymi, zaś droga przed wilgocią i zachlapaniem. 

Przykład: podstawowe włączniki pokojowe dostosowane są do standardu IP20. Oznacza to, że zapewniają one podstawową osłonę dla instalacji elektrycznej, lecz w ogóle nie chronią przed wodą i wilgocią, co może prowadzić do zwarcia w razie przypadkowego zachlapania. IP44 to z kolei standard dedykowany dla łazienek i kuchni, gdzie gniazdka i włączniki mogą być montowane w miejscach narażonych na obecność płynów, wilgoci, czy zabrudzeń. Z kolei IP67 i wyższe to produkty dedykowane do montażu na zewnątrz. Są one odporne na deszcz i pyłki. 

Jeśli gubisz się w tych oznaczeniach, nie ryzykuj. Skontaktuj się z zespołem sklepu Elektro-Spark. Specjaliści pomogą Ci skompletować właściwy zestaw osprzętu elektrycznego.

Artykuł sponsorowany

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 43134 )
Array ( [docId] => 43134 )