Korzyści z posiadania prestiżowej karty płatniczej

Kategoria: Karty płatnicze
Data: 24-09-2013 r.

Chociaż posiadanie prestiżowej karty płatniczej kosztuje niekiedy nawet 10 razy więcej niż zwykłej, to jej posiadanie niesie ze sobą wiele korzyści. Najbardziej prestiżowe karty, takie jak Visa Infinite, MasterCard World Signia oraz Diners Club Premium są dostępne dla osób z aktywami od pół miliona w górę.  

Aby otrzymać od banku jedną z wymienionych kart trzeba posiadać wolne środki na koncie w wysokości co najmniej 500 tys. zł oraz dochody minimum 15 tys. zł miesięcznie. W wielu instytucjach finansowych te warunki są jeszcze bardziej wygórowane.

Prestiżowa karta słono kosztuje

Najtańsza w zestawieniu prestiżowych kart płatniczych to karta BNP Paribas World Signia, która rocznie kosztuje 500 zł. W tej kwocie bank oferuje oferuje rozbudowany zestaw usług dodatkowych, w którego skład wchodzi m.in. ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą do kwoty 7,5 mln euro, usługi concierge oraz dostęp do saloników na lotniskach. Wadą karty jest wyłącznie odpowiedzialności ubezpieczyciela w przypadku chorób przewlekłych np. nadciśnienia tętniczego lub innych chorób sercowo-naczyniowych.

Tej wady nie ma karta Diners Club, która zapewnia pokrycie rachunku za leczenie do kwoty 100 tys. dolarów, w tym skutków chorób przewlekłych. Kartę Platinum można otrzymać tylko w polskim oddziale tej organizacji, podczas gdy zwykłe karty Diners są także wydawane przez banki. Wszystkie karty Diners w Polsce są kartami obciążeniowymi. Oznacza to, że po wygenerowaniu wyciągu z karty, klient musi dokonać spłaty całego zadłużenia. Diners Club Premium za 800 zł rocznie oferuje pakiety ubezpieczenia i przywileje dla golfistów oraz narciarzy.

 

Wśród najlepszych znalazła się także karta Visa Infinite PKO Banku Polskiego (koszt: 800 zł rocznie). Jej ubezpieczenie obejmuje choroby przewlekłe, przy wysokiej sumie ubezpieczenia – 1,5 mln. zł. Wadą tej karty jest ograniczenie limitu do 1 mln zł, podczas gdy poprzednie karty mogą występować także w wyższymi limitami.

Usługi dodatkowe kuszą zamożnych

Prestiżowych kart nie da się wprost porównać do zwykłych kart kredytowych. Te pierwsze bowiem są głównie nośnikami usług dodatkowych. Najlepsze oferują pakiety usług o wartości znacznie przewyższającej wysokość rocznej opłaty. Dla osób które podróżują najważniejsze jest ubezpieczenie kosztów leczenia. Poza ogólną suma ubezpieczenia, ważne jest występowanie włączeń odpowiedzialności.

Niemal wszystkie umożliwiają zniesienie rocznej opłaty dla klientów, którzy aktywnie korzystają ze swoich plastików. W przypadku karty BNP Paribas, by cieszyć się kartą za darmo konieczne jest wydanie w ciągu roku 80 tys. zł.

Liczy się także design

Projektanci coraz śmielej korzystają z czerni oraz odcieni szarości, które jednoznacznie kojarzą się z prestiżem. W ofercie instytucji finansowych znajduje się nawet jedna, wykonana z metalu - Mastercard World Elite Noble Banku. Metalowa karta ma być nośnikiem specjalnego prestiżu, specjalna jest też jej cena – 2000 zł na rok.

Jarosław Sadowski, główny analityk Expander


Zobacz także:

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Haczyki na lokatach bankowych

pobierz

Oszczędzanie na rachunkach

pobierz

Wiesz jak pomnażać kapitał na FOREX

pobierz

Tajemnice sukcesu najbogatszych inwestorów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 24989 )
Array ( [docId] => 24989 )