Gdzie najlepiej wymienić franka szwajcarskiego do spłaty kredytu hipotecznego?

Kategoria: Kredyty
Data: 08-04-2021 r.

Zaciągniecie kredytu hipotecznego we frankach szwajcarskich dla wielu osób było szansą na tańszy kredyt hipoteczny. Niestety kurs franka szwajcarskiego kilka lat temu mocno wzrósł i cały czas utrzymuje się w okolicach 4 zł. Wielu ekspertów prognozuje kolejny wzrost ceny CHF. Co powinny zrobić osoby, które mają wzięty kredyt we frankach szwajcarskich? Gdzie warto zakupić franka szwajcarskiego?

Czy przewalutowanie kredytu jest zawsze dobrym rozwiązaniem?

Nadchodzące prognozy kursu franka szwajcarskiego nie napawają optymizmem - rata kredytu we frankach, będzie z miesiąca na miesiąc coraz wyższa. Co w tej sytuacji mogą zrobić osoby mające kredyt hipoteczny we frankach? Frankowicze mogą przewalutować kredyt z chf na złotówki. Rozwiązanie to jest korzystne, tylko gdy kurs franka jest niski.

Jeśli kurs franka jest wysoki, to doraźnym rozwiązaniem, które pozwoli zmniejszyć wysokość raty kredytu hipotecznego jest samodzielna wymiana waluty. Warto wymieniać franka w kantorze internetowym, a następnie spłacić ratę kredytu. Dzięki temu kredytobiorca może uniknąć niekorzystnych spreadów w banku. Rozwiązanie to pozwala zaoszczędzić dużą sumę pieniędzy w ciągu roku.

Dlaczego warto wymieniać franka szwajcarskiego w kantorze internetowym?

Dla osób, które mają kredyty we frankach szwajcarskich i nie chcą ponosić dodatkowych kosztów związanych z przewalutowaniem, to najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z kantorów internetowych, które istnieją w Polsce już bardzo długo. Jednym z takich kantorów jest Internetowykantor.pl, w którym można dokonać przewalutowania, bez konieczności posiadania konta walutowego. W kantorach internetowych można łatwo i szybko sprawdzić aktualny kurs franka - wystarczy kliknąć tutaj https://internetowykantor.pl/kurs-franka/. Dzięki temu można zakupić chf w atrakcyjnej cenie.

Dlaczego kantory online są lepsze od kantorów stacjonarnych?

W kantorach internetowych można zaoszczędzić na wymianie walut dzięki stabilności spreadów, co przy wymianie większych pieniędzy ma bardzo duże znaczenie. Dzięki temu można zaoszczędzić na wymianie, aż do 6% w porównaniu do banków i kantorów stacjonarnych.

Frankowicz, który chce zaoszczędzić na wymianie waluty powinien zrezygnować z tradycyjnych rozwiązań, czyli przewalutowania w bankach lub kantorach stacjonarnych.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Haczyki na lokatach bankowych

pobierz

Oszczędzanie na rachunkach

pobierz

Wiesz jak pomnażać kapitał na FOREX

pobierz

Tajemnice sukcesu najbogatszych inwestorów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 41263 )
Array ( [docId] => 41263 )