Jak podwyższyć limit kredytu odnawialnego

Kategoria: Kredyty
Autor: Pączkowski Krzysztof
Data: 13-07-2012 r.

Często wraz z pojawieniem się nowych środków na koncie, rośnie także nasz apetyt na posiadanie lepiej wyposażonego mieszkania, nowszego samochodu czy wysłania dzieci np. na kurs językowy. W tej sytuacji nawet przyznany już przez bank kredyt odnawialny może nie być wystarczającym źródłem finansowania kolejnych potrzeb.

Warto w tej sytuacji zastanowić się nad podwyższeniem dotychczasowej linii odnawialnej. Oczywiście niezbędnym warunkiem w tej sytuacji będzie również konieczność zasilania rachunku odpowiednio wyższymi kwotami.

I tu pojawia się swego rodzaju paradoks – bo ktoś, kto odnotowuje wzrost swoich dochodów i może pochwalić się wpływami na konto, dającymi prawo do wyższego limitu, często nie musi się o takie dodatkowe finansowanie starać. I odwrotnie – osoba, która bardzo potrzebuje zewnętrznego wsparcia w postaci dodatkowej gotówki, może mieć kłopot z uzyskaniem wyższych wpływów na konto.

Tak, czy inaczej, warto się z tym problemem zgłosić do banku. Weryfikacja naszej zdolności kredytowej powinna nastąpić błyskawicznie. Wystarczy złożyć odpowiedni wniosek przez internet bądź skontaktować się telefonicznie z działem obsługi kredytów.

We wniosku podajemy nasze dane osobiste, a także wartość linii kredytowej, o jaką się staramy. Musimy też określić nowy poziom deklarowanych wpływów na konto.

Na podstawie historii rachunku i przyszłej kwoty podwyższonego kredytu, dowiemy się od ręki, jaka jest szansa uzyskania dodatkowej kwoty na naszym koncie. W ten sposób, nie wychodząc nawet z domu będziemy mieli pełną jasność, czy w najbliższym czasie zrealizujemy wymarzone plany.

Kiedy już bank przyzna nam dodatkowy limit kredytu odnawialnego i gotówka pojawi się na koncie, automatycznie zostanie pobrana od tej kwoty prowizja.

Jeżeli mamy 10 tys. zł kredytu odnawialnego (a bank pobrał już od uruchomienia linii np. 2 proc. jego wartości, czyli 200 zł), to podwyższenie pułapu do 15 tys. zł będzie się wiązało z naliczeniem dodatkowej prowizji w wysokości 100 zł.

Dalej nie pozostaje nam już nic innego, jak cieszyć się nowym zastrzykiem finansowym, który podreperuje nasz budżet. Możemy ruszać na zakupy.

Pamiętajmy jednak, aby zabezpieczyć odpowiednio wpływy na konto, które będą podstawą do regulowania odsetek. Raz w miesiącu bowiem bank będzie naliczał nam oprocentowanie od realnie wykorzystanego limitu i ściągał gotówkę z rachunku.

Pączkowski Krzysztof

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Haczyki na lokatach bankowych

pobierz

Oszczędzanie na rachunkach

pobierz

Wiesz jak pomnażać kapitał na FOREX

pobierz

Tajemnice sukcesu najbogatszych inwestorów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 25036 )
Array ( [docId] => 25036 )