Jak skorzystać z kredytu gotówkowego

Kategoria: Kredyty
Autor: Pączkowski Krzysztof
Data: 09-07-2012 r.

Kredyt gotówkowy to bardzo wygodna forma korzystania z zewnętrznych źródeł finansowych, jakie oferuje nam bank. Oczywiście po spełnieniu odpowiednich kryteriów i uzyskaniu środków z banku, będziesz musiał później spłacić nie tylko pożyczony kapitał, ale także odsetki, które są formą wynagrodzenia dla instytucji finansowej.

Kredyty gotówkowe mogą być udzielane na dowolne cele konsumpcyjne. Jeżeli masz więc w planach zakup nowych mebli, sprzętu gospodarstwa domowego czy też wyjazd na wymarzone wakacje, powinieneś zastanowić się nad takim właśnie rozwiązaniem.

Choć z drugiej strony, kredyt taki może być również dla ciebie wybawieniem w momencie, kiedy już wcześniej zdecydowałeś się sięgnąć po obcy kapitał i masz kłopoty z terminowym regulowaniem swoich zobowiązań.

W twoim przypadku niższe zarobki, czasowa utrata pracy, wzmożona konsumpcja i pęd za coraz to nowymi przedmiotami codziennego użytku (kupowanymi oczywiście na kredyt), może stać się przyczyną poważnych kłopotów finansowych.

Często bowiem dochodzi do sytuacji, kiedy brak środków wymusi konieczność pożyczania coraz większych kwot bądź równoczesnego zadłużenia w kilku bankach.

I tu wyjściem z patowej sytuacji będzie właśnie kredyt gotówkowy, udzielany przez jeden bank na spłatę zobowiązań wobec innych instytucji, w których jesteś zadłużony. Taki kredyt nosi wówczas nazwę konsolidacyjnego i często jest zdecydowanie tańszy niż spłata różnych zobowiązań oddzielnie.

Aby uzyskać kredyt, musisz wcześniej złożyć w banku odpowiedni wniosek o jego przyznanie wraz z dokumentami potwierdzającym twoją tożsamość i wymaganymi przez bank zaświadczeniami. Konieczne będzie także uruchomienie rachunku, na który bank przeleje następnie środki finansowe.

Ponadto będziesz miał tutaj do czynienia ze standardową procedurą. Po pozytywnej weryfikacji i podpisaniu umowy, otrzymujesz harmonogram spłat, w którym określone są ścisłe terminy, zobowiązujące cię do uiszczenia miesięcznych rat zawierających kapitał plus odsetki.

Warto zastanowić się także nad sposobem spłaty kredytu. Jeżeli to możliwe, warto wybrać raty malejące. W tym przypadku, całkowity koszt kredytu (opłaty, prowizje i odsetki) może być niższy niż przy ratach stałych.

Pączkowski Krzysztof

Tagi: kredyt

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Haczyki na lokatach bankowych

pobierz

Oszczędzanie na rachunkach

pobierz

Wiesz jak pomnażać kapitał na FOREX

pobierz

Tajemnice sukcesu najbogatszych inwestorów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 25026 )
Array ( [docId] => 25026 )