Kredyt odnawialny – łatwy dostęp do gotówki

Kategoria: Kredyty
Autor: Pączkowski Krzysztof
Data: 13-07-2012 r.

Każdy, kto spodziewa się nieprzewidzianych wydatków, a jednocześnie dysponuje niewielkimi zasobami gotówki, powinien skorzystać z kredytu odnawialnego. To świetny, a jednocześnie bardzo prosty sposób na wykorzystanie środków finansowych, jakie oferuje nam do dyspozycji bank.

Mechanizm działania kredytu odnawialnego jest niezwykle prosty. Wystarczy posiadać konto bankowe, na którym systematycznie pojawiają się wpływy np. z tytułu wynagrodzenia za pracę. Mając stałe źródło dochodu, które jednak do końca nie spełnia naszych wymagań, możemy sięgnąć właśnie po dodatkowe środki.

Wówczas występujemy z wnioskiem do naszego banku, aby przyznał nam dodatkową pulę gotówki na koncie. Oczywiście bank musi taki wniosek rozpatrzyć i zdecydować, czy spełniamy kryteria określone w regulaminie.

Jeżeli wpływy są systematyczne, np. raz w miesiącu, to z uruchomieniem linii kredytowej (zwanej kredytem odnawialnym) w rachunku nie powinno być większego kłopotu.

Uruchomienie wspomnianej linii wiąże się z koniecznością uiszczenia jednorazowej opłaty w postaci prowizji, której wartość ustala bank w tabeli opłat i prowizji (w granicach 1,5-2 proc. wartości pożyczonego kapitału).

Cała procedura jest błyskawiczna i już w zasadzie po podpisaniu stosownej umowy możemy korzystać z dodatkowych funduszy.

Wcześniej – na podstawie dotychczasowej historii operacji na koncie – bank wyliczy nam dodatkowy limit. Kredyt odnawialny przyznawany jest na rok i zazwyczaj sięga kilkukrotności miesięcznych wpływów na konto.

Jeżeli po roku nie wystąpimy o jego zamknięcie i jednocześnie będziemy się wywiązywać z warunków umowy, to linia kredytowa zostanie automatycznie przedłużona na kolejne dwanaście miesięcy. Wówczas bank automatycznie pobierze również prowizję z naszego konta.

 

Jeżeli chodzi o odsetki od kapitału, to są one pobierane tylko od wartości gotówki, którą wykorzystujemy. Nie musimy również martwić się o spłatę rat co miesiąc, jak ma to miejsce w przypadku kredytu gotówkowego.

Po prostu każde kolejne zasilenie naszego konta niejako uzupełnia nam wykorzystywany limit. Warunkiem jest jedynie całkowite uzupełnienie linii w momencie, kiedy kończy się okres rozliczeniowy, czyli po roku czasu.

Pączkowski Krzysztof

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Haczyki na lokatach bankowych

pobierz

Oszczędzanie na rachunkach

pobierz

Wiesz jak pomnażać kapitał na FOREX

pobierz

Tajemnice sukcesu najbogatszych inwestorów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 25035 )
Array ( [docId] => 25035 )