Pożyczki pozabankowe – co warto o nich wiedzieć?

Kategoria: Kredyty
Data: 25-11-2020 r.

Banki nie są jedynym miejscem, do którego można się zwrócić w celu pożyczenia pieniędzy. Pożyczki pozabankowe są bardzo popularną w ostatnich latach usługą, po którą sięga coraz więcej Polaków potrzebujących gotówki na przysłowiowe "już". Proces ubiegania się o ich przyznanie jest znacznie prostszy i szybszy, a sam pożyczkobiorca nie musi spełniać restrykcyjnych kryteriów, aby otrzymać dostęp do gotówki. Otrzymane pieniądze może natomiast przeznaczyć na dowolny, zgodny ze swoimi preferencjami cel.

Pożyczki pozabankowe - czym są i przez kogo są udzielane?

Pożyczki pozabankowe to nowoczesna forma finansowania, z której korzystają głównie klienci indywidualni. Pożyczka najczęściej udzielana jest przez internet, na wniosek osoby zainteresowanej. Do jej otrzymania potrzebne jest minimum formalności - wypełnienie wniosku online, załączenie skanu dowodu osobistego oraz potwierdzenie swojej tożsamości poprzez wykonanie przelewu z konta bankowego na wskazany rachunek firmy udzielającej pożyczki. Nie są natomiast potrzebne zaświadczenia o dochodach ani dodatkowe poręczenia, co czyni proce ubiegania się o gotówkę prostym, szybkim oraz obarczonym minimum formalności.

 

Pożyczki pozabankowe są udzielane głównie przez firmy specjalizujące się w tego typu usługach. Każda z nich posiada własną politykę udzielania wsparcia finansowego klientom. Z reguły tego typu pożyczki mogą opiewać na kwoty od kilkuset do kilku tysięcy złotych, co pozwala na zaspokojenie doraźnych potrzeb klientów. Pożyczone pieniądze należy zwrócić we wskazanym terminie, który waha się od 30 do 45 dni. Nowi klienci mogą liczyć na atrakcyjne promocje, do których należy m. in. możliwość zaciągnięcia pierwszej pożyczki bez dodatkowych kosztów, co w praktyce oznacza konieczność spłaty dokładnie takiej kwoty, jaką pożyczyliśmy.

Pożyczki pozabankowe i związane z nimi korzyści

Z pożyczaniem pieniędzy od instytucji pozabankowych wiąże się wiele korzyści. Pierwszą i najważniejszą z nich jest bardzo szybki dostęp do pieniędzy, co docenią w szczególności osoby potrzebujące gotówki od razu. Po złożeniu wniosku, jego weryfikacja następuje zwykle w ciągu kilku lub kilkunastu minut, a wnioskowane pieniądze wpływają na wskazane konto po chwili od zatwierdzenia wniosku. Sam proces ubiegania się o pożyczkę jest prosty i szybki, a wniosek może zostać wypełniony o dowolnej porze, także w weekendy, dni wolne od pracy oraz późnym wieczorem.

Ogromną zaletą pożyczek pozabankowych jest także ograniczenie do minimum formalności - formy pożyczkowe nie wymagają, aby klienci przedstawiali im zaświadczenia o dochodach, posiadali stabilne zatrudnienie na czas nieokreślony lub wskazali inną osobą jako poręczyciela. Otwiera to drzwi do korzystania z ich oferty osobom zatrudnionym na umowę o dzieło, zlecenie lub pracującym na czas określony, które napotykają spore problemy w ubieganiu się o pożyczkę z banku. Szybkie pożyczki pozabankowe wiążą się ponadto z atrakcyjnymi promocjami skierowanymi zarówno do nowych, jak i stałych klientów, dzięki którym korzystanie z pożyczonych pieniędzy jest opłacalne także pod względem finansowym.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Haczyki na lokatach bankowych

pobierz

Oszczędzanie na rachunkach

pobierz

Wiesz jak pomnażać kapitał na FOREX

pobierz

Tajemnice sukcesu najbogatszych inwestorów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 41227 )
Array ( [docId] => 41227 )