Ubezpieczenie kredytu gotówkowego

Kategoria: Kredyty
Autor: Pączkowski Krzysztof
Data: 09-07-2012 r.

Ubezpieczenie kredytu gotówkowego ma dla ciebie bardzo ważne znaczenie, szczególnie biorąc pod uwagę nieprzewidziane sytuacje w życiu. A taki czarny scenariusz, związany choćby z chorobą, nieszczęśliwym wypadkiem czy też niezdolnością do pracy jest bardzo możliwy. Dlatego banki, udzielając kredytu gotówkowego, mogą również zaoferować dodatkową usługę w postaci ubezpieczenia.

Tutaj pakiet ubezpieczeniowy jest indywidualnie ustalany pomiędzy bankiem a kredytobiorcą. Jednak biorąc pod uwagę najczęściej spotykane w życiu nieszczęścia, przedstawiciele instytucji finansowej starają się z góry określić takie ewentualne zdarzenia i zaproponować swoim klientom dodatkową usługę.

Dlatego też pakiety ubezpieczeniowe mogą obejmować ubezpieczenie kredytu np. od śmierci, która nastąpiła w wyniku nieszczęśliwego wypadku, ale także czasowej niezdolności do pracy. Ta ostatnia również może wynikać z jakiegoś nieprzewidzianego zdarzenia.

Często ubezpieczenie obejmuje pobyt w szpitalu i wynikający stąd brak możliwości zarobkowania lub poważną chorobę i okres przebytych operacji chirurgicznych. To ważne, szczególnie dla osób, które wykonywały zawód i były w stanie osiągnąć określone dochody, a obecnie ich stan i kondycja fizyczna wykluczają jakąkolwiek pracę.

Oczywiście rodzaje i zakresy pakietów ubezpieczeniowych, a także zakres odpowiedzialności zakładu ubezpieczeń są ściśle określone przez odpowiednie procedury i przepisy. Można się z nimi zapoznać, korzystając z regulaminów, które bank udostępnia swoim klientom.

 

Musisz pamiętać, że dodatkowa usługa ubezpieczenia kredytu od nieszczęśliwych sytuacji i następstw nieprzewidzianych wypadków jest również dodatkowo płatna. Warto jednak abyś zastanowił się, czy za niewielką dopłatą nie należałoby spokojnie korzystać z pozyskanych od banku środków, mając pełną gwarancję bezpieczeństwa.

Wtedy zdecydowanie na dalszy plan zejdą ewentualne obawy, że taki właśnie zbieg okoliczności pozbawi cię możliwość spłaty kredytu i narazi jednocześnie na duży stres.

Pączkowski Krzysztof

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Haczyki na lokatach bankowych

pobierz

Oszczędzanie na rachunkach

pobierz

Wiesz jak pomnażać kapitał na FOREX

pobierz

Tajemnice sukcesu najbogatszych inwestorów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 25028 )
Array ( [docId] => 25028 )