Warunki otrzymania kredytu odnawialnego

Kategoria: Kredyty
Autor: Pączkowski Krzysztof
Data: 13-07-2012 r.

Uzyskanie kredytu odnawialnego w rachunku bankowym wymaga spełnienia określonych kryteriów. Ich weryfikacja na podstawie wewnętrznych procedur banku pozwala określić, czy dana osoba będzie w stanie wywiązywać się z zawartej umowy. Z drugiej strony, cała procedura jest niezwykle prosta i szybka w realizacji.

Od czego więc zacząć ubiegając się o linię kredytową w koncie

Trzeba pamiętać, że kredyt odnawialny w koncie jest udzielany osobie fizycznej, która ma pełną zdolność do czynności prawnych. Konieczny jest też dokument, potwierdzający tożsamość np. dowód osobisty lub paszport.

Ponadto osoba składająca wniosek musi być właścicielem lub współwłaścicielem rachunku, do którego chce uruchomić linię. Oczywiście niezbędna jest - udokumentowana - zdolność kredytowa i posiadanie stałego źródła dochodów.

W tej sytuacji bank skrupulatnie prześwietli historię naszych dotychczasowych operacji, wpływów na rachunek, a także sposobu regulowania wcześniejszych zobowiązań (np. z tytułu innych kredytów).

Aby jeszcze dokładniej sprawdzić naszą kondycję finansową, bank może sięgnąć do danych, które gromadzone są w Biurze Informacji Kredytowej lub w Krajowym Rejestrze Długów. Tym samym uzyska pełną informację o tym, czy nie zalegamy z płatnościami wobec innych osób lub instytucji.

Wśród dokumentów, które musimy przedstawić niezbędne jest też zaświadczenie o wykonywanej pracy. Może być to zajęcie np. w ramach umowy o dzieło, zlecenia albo etatu. W grę wchodzi również własna działalność gospodarcza.

Dla osób, które nie wykonują już pracy ze względu na wiek lub różnego rodzaju dolegliwości zdrowotne, kluczowe znaczenie będzie miało stałe zasilanie rachunku z tytułu emerytury albo renty.

Przy podpisywaniu umowy kredytowej, będziemy również zobowiązani do określenia kwoty, jaka systematycznie – co miesiąc - zasili nasz rachunek. Jest to dla banku warunek niezbędny, dający gwarancję bezpieczeństwa i jednocześnie potwierdzający naszą gotowość do terminowego regulowania zobowiązań.

Pączkowski Krzysztof

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Haczyki na lokatach bankowych

pobierz

Oszczędzanie na rachunkach

pobierz

Wiesz jak pomnażać kapitał na FOREX

pobierz

Tajemnice sukcesu najbogatszych inwestorów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 25033 )
Array ( [docId] => 25033 )