Szybki i wygodny dostęp do płatności firmy, czyli jak sprawnie zarządzać finansami?

Kategoria: Finanse w firmie
Data: 17-08-2020 r.

Kiedy firma ma wysokie obroty, realizuje kluczową inwestycję albo dynamicznie się rozwija, przedsiębiorcy szukają szybkiego i bezawaryjnego dostępu do płatności, dzięki któremu na bieżąco będą mogli monitorować wpływy i wydatki, a także zobowiązania. Wszystko wskazuje na to, że zarządzanie finansami firmy w tradycyjny sposób, poprzez analizę dokumentów w wersji papierowej odchodzi do lamusa. Sprawdź jak możesz usprawnić swoją firmę!

Zarządzanie finansami firmy - łatwiejsze niż myślisz

Przedsiębiorca, który chce mieć pełną kontrolę nad planowaniem finansów firmy, musi wybrać rozwiązanie, które oszczędza czas, jest niezawodne i w krótkim czasie pozwoli mu podjąć trafną decyzję. Czytanie sprawozdań finansowych, analiza wyciągów bankowych, zobowiązań czy wpływów i wydatków to nie tylko czasochłonne, ale przede wszystkim bardzo niepraktyczne rozwiązania. Pomijając fakt, że wymagają drukowania wielu stron, które potem trzeba albo przechowywać w bezpiecznym miejscu albo zniszczyć, ta forma zarządzania finansami firmy obarczona jest większym ryzykiem błędu.

Przedsiębiorca, łatwo może popełnić błąd w ocenie kondycji finansowej firmy, jeśli nie będzie miał do dyspozycji wszystkich danych. Tych jednak najczęściej jest w sumie tak dużo, że i tak trudno jest to ogarnąć jednej osobie – zwłaszcza, jeśli nie jest to jedyny obowiązek, którym się zajmuje. Dlatego tak ważne jest, aby wszystkie kluczowe informacje, które mają wpływ na ocenę kondycji i płynność finansową firmy były pod ręką, łatwo dostępne i zgromadzone w jednym miejscu. To zdecydowanie ułatwia zarządzanie finansami!

Wpływy i wydatki - nic nie umknie Twojej uwadze

Kontrola wpływów i wydatków to podstawa w każdej dobrze funkcjonującej firmie. Wielu przedsiębiorców nie tylko ceni sobie możliwość dostępu online do tych danych, ale nie wyobraża sobie już innej formy analizy czy kontroli wpływów i wydatków. Szczególnie cenne są takie funkcjonalności jak przypomnienia SMS czy w formie mailowej o zbliżających się płatnościach, podatkach czy terminie zapłaty składek na ubezpieczenia społeczne. Tego typu usługi są już dostępne na rynku. Przykładem może być oferta PKO Banku Polskiego: https://www.pkobp.pl/firmy/konta/eksiegowosc/. Warto w tym kontekście zaznaczyć, żeby stawiać na sprawdzonych dostawców i wiarygodne instytucje finansowe. W końcu powierza się im wrażliwe informacje na temat wszystkich finansów firmy – trzeba mieć zatem do nich pełne zaufanie.

E-księgowość, czyli zarządzanie finansami firmy pod kontrolą

Uporządkowane i zgromadzone w jednym miejscu wpływy i wydatki znacznie upraszczają planowanie finansów. Dostęp do informacji finansowych w każdej chwili i z dowolnego miejsca z dostępem do internetu to z kolei pewność, że cały czas trzyma się rękę na pulsie. Monitoring wszystkich zobowiązań daje natomiast poczucie, że żadne nagłe wydatki, czy zapomniane zobowiązanie nie wpłyną negatywnie na kondycję firmy. Wszystko to można osiągnąć dzięki e-księgowości – ta z jednej strony sprawia, że zarządzanie finansami firmowymi jest łatwiejsze, z drugiej – że ma się nad tym procesem większą kontrolę.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 41198 )
Array ( [docId] => 41198 )