8 na 10 klientów znajduje prawnika w Internecie

Data: 26-05-2018 r.

Obecnie klienci poszukując specjalistów zaczynają od Internetu. Dotyczy to również takich zawodów jak lekarz, czy prawnik. Prawnicy, którzy chcą być widoczni dla klientów (indywidualnych i biznesowych), nie bagatelizują tego faktu – niezależnie od zakresu prowadzonej działalności, specjalizacji, czy doświadczenia na rynku usług prawniczych, dbają o to aby ich ciężka praca i sukcesy przekładały się na wyniki kancelarii. Dbają o to, aby klient trafił do ich kancelarii.

Pomysłów na to aby przepychać się w wirtualnym świecie jest wiele: pozycjonowanie stron, adwords, blog, fora internetowe, FB, itd., itd. Można długo dyskutować, które z nich są bardziej skuteczne, czy też czy warto inwestować we wszystkie, czy tylko niektóre z nich.

Wszystkie te działania sprowadzają się jednak do jednego – klient, który szuka prawnika do rozwiązania swojego problemu osobistego lub zawodowego w Internecie, ma trafić na informację o naszej kancelarii. Wpisując w wyszukiwarkę Google frazę (definiującą problem), która odpowiada działalności naszej kancelarii, ma trafić na naszą stronę www, na nasz artykuł ekspercki, czy na nasze konto.

Praktyka pokazuje, że w tej walce o klienta wciąż funkcjonuje zasada silniejszy i większy może więcej. I nie chodzi tu bynajmniej o wielkość kancelarii, zasobność jej portfela, czy jej doświadczenie. Często jest wręcz odwrotnie. Kancelarie z bogatszym doświadczeniem i większymi sukcesami w danych specjalizacjach, przegrywają walkę o klienta tylko dlatego, że klient ich „nie widzi”, nie wie o ich istnieniu…

Bardzo dobrze pokazuje to przykład artykułów publikowanych na blogach (czy to stworzonych przez kancelarię niezależnie od jej strony www, czy też funkcjonujących w ramach strony internetowej kancelarii). Publikując tekst na blogu kancelarii, odwiedzi go w ciągu miesiąca kilka, kilkanaście, no może kilkadziesiąt osób. Ten sam tekst opublikowany na portalu tematycznym, czy serwisie interdyscyplinarnym, gdzie znajdują się już tysiące tekstów różnych ekspertów, w ciągu miesiąca odwiedzi kilkaset, czy kilka tysięcy osób.

Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego szansa na to aby klient trafił właśnie do naszej kancelarii jest 10, czy 100 razy większa w tym drugim przypadku?

Najkrócej mówiąc, tak działają internetowe wyszukiwarki (roboty), niezależnie od zmienianych algorytmów. Więcej treści, artykuły częściej publikowane, więcej kategorii tematycznych, więcej słów kluczowych. To wszystko często powoduje, że lepsze teksty, bardziej pomocne i przydatne dla klienta, przegrywają z tymi słabszymi – lepiej wypozycjonowanymi. To większy portal, serwis, czy platforma internetowa otwiera szerzej drzwi naszej kancelarii. A aby klient skorzystał z usług naszej kancelarii, trzeba mu najpierw te drzwi pokazać i otworzyć. Nawet najlepszy specjalista, nie będzie miał szansy zdobyć klienta jeżeli ten nie będzie wiedział o jego istnieniu.

Zasada ta dotyczy w takim samym stopniu stron www kancelarii, czy FB. Serwisy publikujące elektroniczne wizytówki kancelarii www.katalogkancelarii.pl, mają po prostu większą siłę przebicia niż pojedyncza strona. Klient, niezależnie od większego prawdopodobieństwa wyszukania takiej strony, dostaję dodatkowo w jednym miejscu wszystko czego szuka. Czy z czymś się to nie kojarzy? Allegro, booking.com, itp.?

No właśnie. Większy może więcej…

Jeżeli nie chcesz przegapić tego procesu i zależy Ci na tym aby nie zostać w tyle i stać się częścią „WIĘKSZEGO”, warto skorzystać z usług takiego serwisu, który pozwoli klientom łatwo i szybko znaleźć kancelarię i skorzystać właśnie z jej usług.

Katalog Kancelarii to miejsce, w którym nie powinno zabraknąć wizytówki kancelarii prawnej.

Dlaczego warto to zrobić?

  • zaprezentujemy kompletną wizytówkę kancelarii klientom szukającym porady prawnej w dziedzinach, w których się specjalizuje
  • opublikujemy teksty kancelarii w serwisie z poradami prawnymi, odwiedzanym miesięcznie przez 500 000 użytkowników szukających pomocy prawnej experto24.pl.
  • wizytówkę kancelarii wyświetlimy w portalach tematycznych odwiedzanych miesięcznie przez 1 500 000 użytkowników:

Portal prawo nieruchomości: prawonieruchomosci24.pl
Portal spółka z o.o.: spolkazoo.pl
Portal zamówień publicznych: portalzp.pl
Portal transport-expert: transport-expert.pl
Portal ochrony danych osobowych: poradyodo.pl
Portal ochrony środowiska: serwisochronysrodowiska.pl
Portal zarządzanie w ochronie zdrowia: serwiszoz.pl
Portal oświatowy: portaloswiatowy.pl
Portal finansowo-księgowy: portalfk.pl
Portal kadrowy: portalkadrowy.pl
Portal BHP: portalbhp.pl

  • prześlemy kancelarii zapytania użytkowników serwisów szukających pomocy prawnej prawnika w dziedzinie, w której specjalizuje się kancelaria
  • w każdym momencie  prześlemy Państwu szczegółową informację o ruchu na stronie wizytówki kancelarii
  • informacje o kancelarii wyślemy do klientów „Wiedza i Praktyka” w specjalnie przygotowanej wiadomości e-mail

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 40901 )
Array ( [docId] => 40901 )