Czym jest User Experience

Autor: Valeeva Anna
Data: 05-06-2012 r.

W dzisiejszych czasach „usability“ oraz „user experience“ to powszechnie używane słowa. Weszły do języka codziennego niektórych branż, stały się słowami kluczami. Znaczenie tych słów jest dosyć obszerne.

Definicja

User Experience to pojęcie, w którego zakres wchodzą wszystkie wrażenia z korzystania z każdego aspektu produktu interaktywnego. To bardzo ważny czynnik, który jest brany pod uwagę przy projektowaniu odpowiednich aplikacji, w tym także mobilnych. Naszym celem jest sprawienie, aby użytkownik mógł się swobodnie poruszać w sposób intuicyjny. Pamiętajmy, że zasada nasz klient – nasz pan, obowiązuje także w internecie. Wczuwajmy się w rolę internauty, tak jakbyśmy my sami po raz pierwszy odwiedzali serwis, sprawdźmy czy z łatwością odnajdziemy potrzebne nam informacje.

Nasza strona ma prezentować się w sposób atrakcyjny i użyteczny. Projektanci serwisów internetowych wykorzystują swoją wiedzę dotyczącą projektowania zorientowanego na użytkownika danego serwisu.

Oprócz wyżej wymienionych cech, nasza strona powinna być ergonomiczna. Za User Experience zawsze stoi architektura informacji.

Klucz do sukcesu

Nasz serwis internetowy będzie użyteczny tylko wtedy, kiedy jeszcze na wczesnych etapach projektowania zostanie dokładnie przemyślana jego struktura. Podczas budowania serwisu przeprowadzamy analizy i sprawdzamy, czy nasz projekt odpowiada założeniom i czy jest przyjazny dla użytkownika. Następnym krokiem jest konsolidacja naszych założeń i samego prototypu strony internetowej.

Najważniejszy podczas pracy nad projektowaniem jest fakt, by pamiętać, że nasz serwis ma być zorientowany na użytkownika. Tylko wtedy internauci będą odwiedzać nasz serwis i na niego wracać.

Valeeva Anna

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 25541 )
Array ( [docId] => 25541 )