Jak prowadzić marketing w wyszukiwarkach internetowych

Autor: Kulik Katarzyna
Data: 29-05-2012 r.

W internecie można znaleźć tysiące podobnych do siebie stron. Twoja witryna z pewnością ma rozbudowaną konkurencję. Co zatem powinieneś zrobić, aby wyróżnić swoją stronę na tle innych? Jak prowadzić skuteczny marketing w wyszukiwarkach internetowych?

Optymalizacja strony www

Samo stworzenie strony internetowej nie zagwarantuje Ci skutecznej promocji w sieci. O popularności konkretnych witryn świadczy ich pozycja w wynikach wyszukiwania Google, a te zależne są od bardzo wielu czynników.

Podstawowym z nich jest chociażby odpowiednia optymalizacja strony internetowej. Co to oznacza? Twoja strona wprawdzie ma konkretny adres, jednak najczęściej będzie odnajdywana przez użytkowników w drodze wyszukiwania słów kluczowych przez Google. Z tego względu, już w trakcie projektowania swojej strony, powinieneś zadbać o to, by w jej treści znalazły się hasła, na podstawie których Twoja witryna będzie wyszukiwana. Jeżeli prowadzisz stronę o ubezpieczeniach samochodowych, to w treści tekstów z pewnością powinny znaleźć się takie hasła jak: „ubezpieczenia komunikacyjne” czy „ubezpieczenie OC”. Umieszczenie na stronie słów-kluczy ułatwi wyszukiwarce Google wskazanie Twojej strony jako wyniku wyszukiwania konkretnych fraz.

Pozycjonowanie

Jednak odpowiednio skonstruowana treść nie zapewni Twojej witrynie dostatecznie wysokiej pozycji. Najlepszą sytuacją dla każdej strony internetowej jest znalezienie się w pierwszych dziesięciu wynikach wyszukiwania. Jak możesz zwiększyć szansę swojej strony? Musisz zadbać o jej odpowiednie pozycjonowanie. Dokładne opisywanie metod skutecznego pozycjonowania stron internetowych zajęłoby kilkadziesiąt stron. Do najpopularniejszych należą m.in. katalogowanie stron internetowych, tzw. „preclowanie” czy kampanie AdWords.

Możesz je zlecić profesjonalistom. Wiele agencji reklamowych oferuje fachową opiekę nad stroną internetową często za nieduże pieniądze. Decydując się na usługi pozycjonowania musisz też pamiętać, że na ich efekty będziesz musiał poczekać nawet kilka miesięcy, ponieważ jest to proces długofalowy.

Popularność strony

Na wzrost pozycji strony w wyszukiwarce Google ma również w pewnym stopniu jej popularność wśród użytkowników internetu. Ilość odwiedzin konkretnej strony jest uwzględniana w jej indeksowaniu przez wyszukiwarkę. Im strona popularniejsza, tym lepiej.

I tutaj pojawia się pytanie, jak można zwiększyć popularność Twojej strony www. Powinieneś pomyśleć o prowadzeniu bloga czy fanpege'a własnej firmy. Osoby, które będą je śledzić, z pewnością zajrzą na główną stronę Twojej firmy, a tym samym będą zwiększać jej szansę na odpowiednią pozycję w Google.

Kulik Katarzyna

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 25515 )
Array ( [docId] => 25515 )