Jak przygotować banner reklamowy do internetu

Autor: Valeeva Anna
Data: 05-06-2012 r.

Gdy decydujemy się na kampanię banerową, pierwsze pytanie, które przychodzi nam do głowy brzmi: jak powinien wyglądać baner, aby przyniósł zamierzony efekt. Koniecznie należy pamiętać, że podstawowym celem takich działań jest budowanie marki w świadomości konsumenta.

Strategia

Podczas planowania kampanii powinniśmy się dobrze zastanowić w jakim miejscu umieścimy nasz baner. To jeden z czynników decydujących o odniesieniu sukcesu. Niezwykle istotna jest rozmiar banera, jeżeli „waży“ on mniej, szybciej wczyta się na stronie. Baner, który ładuje się zbyt długo nie zainteresuje naszego odbiorcy. Pamiętajmy, że aby nasza reklama odniosła skutek, powinniśmy przestrzegać pewnych podstawowych zasad. Baner musi stanowić zachętę i jasny klarowny przekaz. Dzięki tym zaletom internauta zwróci na niego swoją uwagę.

Zasady

Istnieją pewne wymogi techniczne, które przekładają się na efektywność baneru. Do nich trzeba zaliczyć: dostosowanie kolorystyki baneru do strony na której będzie się znajdował. Powinien się on wyróżniać i nie zlewać się z pozostałymi elementami serwisu.

Informacja, która będzie wyświetlana na banerze musi być oryginalna i przemyślana. Głównym jej celem jest zachęcenie użytkownika do kliknięcia. Możemy wykorzystać sprawdzoną technikę – tekst w formie pytania, wtedy wchodzimy w dialog z użytkownikiem. Zastosowanie go może jednocześnie intrygować. W budowie komunikatu możemy też odliczać czas, wtedy jeszcze bardziej „wymuszamy“ szybką decyzję o kliknięciu.

 

Szczególne znaczenie ma animacja. Każdy z nas woli ruchome obrazki niż statyczny obraz. Właśnie to podnosi atrakcyjność naszej kampanii. Pamiętajmy jednak, że baner to nie reklama czy filmik z You Tube. Reklamy w internecie rządzą się innymi regułami niż prasa i telewizja. Animacja musi być atrakcyjna dla widza, oparta na nieszablonowym pomyśle.

Valeeva Anna

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 25543 )
Array ( [docId] => 25543 )