Jak przygotować reklamę w smartfonie

Autor: Valeeva Anna
Data: 29-06-2012 r.

Pośród różnych segmentów branży marketingowej, na rynku urządzeń mobilnych obecnie obserwujemy trend wzrostowy. Coraz większa popularność smartfonów powoduje, że użytkownicy stają się coraz częściej atrakcyjnymi odbiorcami tego typu reklam.

Liczba użytkowników smartfonów rośnie, a kampanie reklamowe prowadzone w urządzeniach mobilnych są dostosowywane do aplikacji i przeglądarek oraz są zintegrowane z prawie wszystkimi funkcjami telefonu. Aktywni użytkownicy smartfonów prawie z taką samą częstotliwością korzystają z internetu za pomocą urządzenia mobilnego jak i zwykłych komputerów, więc reklama w telefonie może ułatwić decyzję zakupową.

Typy reklam na smartfonie

Rozróżniamy 2 typy reklam na urządzenia mobilne: reklamy tekstowe i graficzne:

  • Reklamy tekstowe wyglądają tak samo jak na komputerach, z tą różnicą, że użytkownikom komputerów wyświetlają się one o wiele częściej – oczywiście z powodu większego ekranu monitora.
  • Reklamy graficzne przypominają te na komputerach. Najczęściej spotykany rozmiar jest banner o wymiarach 300x50 pikseli.

Aby wyświetlać w komórkach reklamy graficzne, kampania musi mieć włączoną opcję sieci reklamowej. Aby wyświetlać reklamy graficzne w aplikacjach mobilnych i witrynach przeznaczonych na komórki, ich rozmiar musi wynosić 300 x 50 pikseli.

 

Jak łatwo stworzyć własną reklamę mobilną

Użytkownicy internetu często korzystają z wyszukiwarki Google na urządzenia mobilne. Jest to najpopularniejsza obecnie wyszukiwarka i jeśli posiadamy konto na Google AdWords i mamy uruchomioną własną kampanię w której wyświetlamy reklamy dla naszego serwisu, to pamiętajmy, że jest tam również opcja wyświetlania reklam na telefony komórkowe – warto ją zaznaczyć i być też widocznym na stronie wyników na stronie m.google.com. Takie reklamy mogą się też pojawić w aplikacjach mobilnych, które wchodzą w skład sieci reklamowej serwisu Google.

Oczywiście jest też wiele innych serwisów lub pośredników, dzięki którym możemy wyświetlić swoją reklamę – łatwo można je znaleźć w internecie.

Valeeva Anna

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 25588 )
Array ( [docId] => 25588 )